Мед.сестра на ТД в транспортна фирма

16.11.2012, 23:53 16205 13

16.11.2012, 23:53
Публикации: 10 / 0
Здравейте, много ще съм благодарна ако някой може да ми помогне. Транспортните фирми да длъжни да имат договор с медицинско лице което да извършва предпътните прегледи и подпечатва пътните листи, въпроса ми е може ли да си назначим на трудов договор във фирмата медицинска сестра която да върши същата дейност?
#1 | 19.11.2012, 09:39
Laleva65
Здравейте, много ще съм благодарна ако някой може да ми помогне. Транспортните фирми да длъжни да имат договор с медицинско лице което да извършва предпътните прегледи и подпечатва пътните листи, въпроса ми е може ли да си назначим на трудов договор във фирмата медицинска сестра която да върши същата дейност?
За медицинските прегледи е ясно,но как да ви подпечатва пътните листи,доколкото съм запозната,мед.лице Ви мери кръвното преди да пътувате и ви проверяват за алкохол,ако това се отбелязва в пътния лист от мед.лице и и ивлиза в задължението,не виждам проблем да назначите лицето на трудов договор,щом това Ви се изисква!
#2 | 19.11.2012, 10:13
Публикации: 10 / 0
Добре ако назначим лицето на трудов договор, дали пак ще е необходима заверка от лекар?
#3 | 19.11.2012, 10:29
Laleva65
Добре ако назначим лицето на трудов договор, дали пак ще е необходима заверка от лекар?
Медицинското лице,лекар ли трябва да бъде или мед.сестра,има ли изисквания?
#4 | 19.11.2012, 10:57
Публикации: 10 / 0
В това което изчетох се споменават лекари и фелшери никъде не се споменава мед.сестра, затова питам дали има и такъв вариант да се назначи мед.сестра.
#5 | 19.11.2012, 11:00
Laleva65
В това което изчетох се споменават лекари и фелшери никъде не се споменава мед.сестра, затова питам дали има и такъв вариант да се назначи мед.сестра.
Щом имате изискване за фелшери и лекари,трябва да спазите изискването,може да помислите за такъв вариянт на втори трудов договор!
#6 | 19.11.2012, 11:16
Публикации: 11934 / 2174
В това което изчетох се споменават лекари и фелшери никъде не се споменава мед.сестра, затова питам дали има и такъв вариант да се назначи мед.сестра.

Дали не е най-добре да направите запитване в службата за трудова медицина ? Това би трябвало да е от тяхната компетентност като информираност по въпроса, знам ли ?
#7 | 19.11.2012, 11:26
Публикации: 10 / 0
Няма как да бъде назначена на втори трудов договор, след като лицето не работи другаде.Може би сте прави че трябва да се допитаме в службата по трудова медицина.Иначе като цяло според мен няма пречка да назначим мед.сестра да извършва предпътните прегледи, но вече за самата заверка на пътния лист не знам дали е необходимо лекар да я извърши.Някой ако си има на представа и може да ми отговора ще съм много благодарна
#8 | 19.11.2012, 11:54
Laleva65
Няма как да бъде назначена на втори трудов договор, след като лицето не работи другаде.Може би сте прави че трябва да се допитаме в службата по трудова медицина.Иначе като цяло според мен няма пречка да назначим мед.сестра да извършва предпътните прегледи, но вече за самата заверка на пътния лист не знам дали е необходимо лекар да я извърши.Някой ако си има на представа и може да ми отговора ще съм много благодарна
Ами ако има безработен фелдшер или лекар- на трудов договор,за втори трудов договор споменах ако евентуално лицето е на осн.тр.договор на друго място.Но за целта може да ползвате и пенсионер /лекар или фелдшер/
#9 | 19.11.2012, 11:57
Публикации: 10 / 0
Не съм много съгласна за пенсионера. Според мен трябва да е действаш лекар, нали трябва да заверката да стане с печат и подпис
#10 | 19.11.2012, 12:05
Laleva65
Не съм много съгласна за пенсионера. Според мен трябва да е действаш лекар, нали трябва да заверката да стане с печат и подпис
Това ми е ясно,просто Ви дадох идея,не забравяйте,чи има много действащи лекари,които са пенсионери,но това си е Ваш избор! Ако искате позвънете и в  ДАИ,те също са наясно!
#11 | 19.11.2012, 12:36
Публикации: 825 / 178
По-добре питайте в ДАИ - регионалната ви дирекция..

Че то - повечето лекари по плажовете са пенсионери ..... и сладко си дремат по цял ден под сянката :)
#12 | 19.11.2012, 12:38
Laleva65
По-добре питайте в ДАИ - регионалната ви дирекция..

Че то - повечето лекари по плажовете са пенсионери ..... и сладко си дремат по цял ден под сянката :)
:yes3: :thumbup:
#13 | 30.11.2012, 12:21
Публикации: 1202 / 120
Току що в новините: 1000 лв. глоба за шофьор приел да вози само багаж без пътник и 500 лв - за шовьор тръгнал без предпътен медицински преглед. 
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група