Въпрос относно болничен

24.11.2012, 11:08 5232 4

24.11.2012, 11:08
Публикации: 3 / 0
Моля, кажете ми дали е внесен болн. ми лист от 23.10. - 25.11.: в справката ми по ПИК за внесени документи пише" № на актуална банкова сметка не е представена".  Липсват данни и за превод. Ф-мата ми е с добрички адрес, а със седалище на управление Варна - не знам дали това е  от значение.Благодаря Ви предварително
#1 | 24.11.2012, 13:23
Публикации: 9339 / 1571
Дали е внесен болничния зависи дали във фирмата са платени заплатите за м.10. или не.
Ако заплатите вече са платени - болничният трябва да е представен в НОИ най-късно 3 дни след това. Ако заплатите за м.10. още не са  платени или няма да бъдат платени до края на м. 11. - болничният трябва да се подаде първите дни на м.12.
Текстът за липсваща банкова сметка би трябвало да значи, че болничния е подаден, но работодателя не е представил номера на Вашата сметка или погрешка или защото Вие не сте дали такава. Говорете със работодателя си или със счетоводителя му.
Превод за 4-те дни от м.10 може да очаквате 14 дни след подаване на болничния и/или отстраняване на пропуските. Дните от м.11. ще Ви платят към средата на м.12.
А това с различните адреси няма значение.
#2 | 24.11.2012, 14:56
Публикации: 3 / 0
Благодаря Ви за изчерпателния отговор!
#3 | 24.11.2012, 16:23
Публикации: 135 / 7
XXXXX, ще направя малко уточнение към следващото твърдение:
Текстът за липсваща банкова сметка би трябвало да значи, че болничния е подаден, но работодателя не е представил номера на Вашата сметка или погрешка или защото Вие не сте дали такава.
Дори при подаден болничен лист с всички документи към него, пак може да се появява този текст. Това е така заради мотаенето в НОИ при обработката на документите. Можеха поне да махнат този текст с банковата сметка, за да не подвеждат потребителите на ел.услуги.
#4 | 26.11.2012, 13:45
Публикации: 3 / 0
Благодаря и на Вас. Днес говорих със счетоводството и се оказа, че болн. лист не е внесен все още, разбира се и заплатите за октомври не са платени. Утре ще внеса продължението на болничния лист/ бременна съм/ и ще се надявам до Коледа да получа някаква сума ;D.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група