По основен тр. дог-р-прехвър. на 4 ч.; а по допълн. договор започва на 8 ч.

23.12.2012, 14:31 5109 3

23.12.2012, 14:31
Публикации: 2 / 0
наш работник които  е на осн.договор 8часа,иска да започне към общината по един проект на 8 часа като втори тр.договор,а при нас да остане на 4 часа,има договорка за това между двамата работодатели -но не ми е ясно дали е правилно и дали няма да ни санкционират от НАП. благодаря на всички които ми помогнат в този казус.
#1 | 23.12.2012, 14:40
Публикации: 11962 / 2184
Няма проблем работникът да бъде на два трудови договора - основният ще бъде при вас, като за преминаването му на 4 часов работен ден ще направите допълнително споразумение, а по втория трудов договор към общината ще работи на 8 часа. Пред втория работодател лицето ще трябва да декларира, че е съгласно да работи повече от 48 часа седмично .
#2 | 25.12.2012, 16:57
Публикации: 3145 / 253
Тази декларация се подава на всеки 4м
#3 | 10.04.2014, 16:00
Публикации: 2 / 0
Колеги спешно имам нужда от помощ!!! Трябва да издам  УП-3 за работник който е работил при нас през далечната 1971г.като технически ръководител- в сферата на ВиК .От НОИ ми искат не само УП-3 ,но и да удостоверя коя категория труд се е водил този стаж т.е. да посочо по коя точка от отменения ПКТП е зачетен стажа. Не съм изготвяла досега УП-3 ,но ще се справя -надявам се , но за зачитането по отменения ПКТП си нямам и представа какво да пиша.Намерих текстовете на този ПКТП -ама там  не се ориентирам къде може да попада тази длъжност техн.ръководител  в СД"ВиК"
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група