Осигурителен стаж при половин работен ден

19.01.2013, 13:27 5332 2

19.01.2013, 13:27
Публикации: 5 / 0
Здравейте! Предстоят съкращения в нашата фирма, а работя и се осигурявам на половин работен ден (5 години). Въпросът ми е:
1. Знам, че осигурителният стаж се изчислява наполовина на трудовия. Как стои въпроса с болничните, ползвани през тези години. Дните, в които съм била болнични броят ли се за пълен работен ден за осигурителния стаж или са отново половин?
2. А платената годишна отпуска как се отчита за осигурителния стаж?
3.Тъй като работата е на график, вкл събота, неделя и официалните празници, това оказва ли влияние върху осигурителния стаж в моя полза?
#1 | 19.01.2013, 13:36
Публикации: 9357 / 1574
1. На този въпрос не мога да отговоря, но мисля, че 1 ден болнични при 4 часов работен ден се зачита за 4 часа осиг.стаж
2. Платения отпуск се счита за стаж при 4 часов работен ден. Т.е. - пак на половината от трудовия стаж.
3. Работата по график не влияе върху осиг.стаж. Ще повлияе извънредния труд, ако имате такъв. Работата в почивни и празнични дни се отразява върху заплатата, т.е.  - на осиг.доход
#2 | 19.01.2013, 20:33
Публикации: 3145 / 253
Единствено периода за бременност и раждане и отглеждане на дете до 2г се счита за пълен осиг.стаж, като за работа на 8 часов работен ден.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група