Данък по договор за изработка на физическо лице, което работи по труд.правоотнош

29.01.2013, 20:54 4869 1

29.01.2013, 20:54
Публикации: 1 / 0
Здравейте,
понеже съм лаик в тази област искам да попитам знаещите как стои въпроса по следния казус. Аз работя като инженер на трудови правоотношения и сега ми се отдава възможност да изработя нестандартна апаратура за дружество, което няма нищо общо където работя. Понеже апарата е специфичен и са необходими познания, ме поканиха да извърша по договор за изработка на стойност 20 000 лв. за два месеца. Аз се водя на заплата 1200 лв.
Трябва ли да се регистрирам някъде за свободна професия или може като физическо лице да изпълня поръчката. Какъв данък ще платя, само на края на годината по данъчна декларация или и друго. И какъв данък ще ми си одържи за тези 20000лв.
Осигорвки? има ли? друго?
Благодаря на всеки, който има мнение и драсне няколко реда.
#1 | 29.01.2013, 21:07
Публикации: 9299 / 1558
Може като физическо лице да изпълните поръчката. Стига възложителят да няма други изисквания.
Върху сумата се дължат осигуровки и данък. Зависи тази сума за какъв период се отнася - от там и размера на осигуровките. Максимума на месечния осиг.доход е 2200 лв, като при ТД на 1200, по ГД ще се осигурявате до 1000 лв.месечно. Останалото - без осигуровки
После  -има значение дали има авторско право или не.
В този сайт има калкулатори за ГД - направете си сметките.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група