Данък печалба в ОПР и Баланс

31.01.2013, 00:10 6339 0

31.01.2013, 00:10
Публикации: 298 / 14
Добър вечер,

Имам желание да се пооплача малко. Миналата година за пръв път съставях ГФО на фирма, и ми "помогнаха" колежки, дето уж имат счетоводна фирма и са от 20 години в бранша.
Тази година се понаучих и се замислих за това, което аз съставих, а колежките провериха миналата година.
Като изключим факта, че напълно излишно съставихме пълен ГФО с ОПП, ОСК и т.н., а отговаряме на критериите за малко предприятие и можем да ползваме съкратена форма.
Та освен това, ме осени и нещо друго.
Фирмата имаше миналата година 38 000 печалба. Данък печалба платен.
Да, обаче в ОПР - разходи за данъци от печалба (10% х 38  ~ 4), не го включихме, съответно и в Баланса в Данъчни задължения до 1 година също. Понеже и на двете места не е записан, съответно Баланса се равнява, но поне аз до колкото знам, окончателното ОПР и БАЛАНС се правят след начисляване на Данъка Печалба.
Та като не е отразен в ОПР и БАЛАНС за миналата година данък печалба и са подадени така, какво правим? Въобще налага ли се да правим нещо?


Използвам темата и да уточним нещо.
Сега в brra.bg (Търговския регистър) виждам, че се публикувам по стандартна форма ОПР и БАЛАНС + приложения, за статистиката задължително ли е по форма на НСИ?

Благодаря Ви предварително.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група