Отпуски,обезщетения и освобождаване за договори по чл 111 от КТ

07.12.2012, 14:58 5854 2

07.12.2012, 14:58
Публикации: 3 / 0
Мога ли едностранно да освободя лице което е в болнични назначено по чл 111 или трябва да чакам да свършат болничните
#1 | 07.12.2012, 15:12
Публикации: 1202 / 120
Прекратяване на трудовия договор за допълнителен труд
Чл. 334. (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) (1) Освен в предвидените в този кодекс случаи трудовият договор за допълнителен труд (чл. 110, 111 и 114) може да бъде прекратен от работника или служителя или от работодателя и с предизвестие от 15 дни.
(2) При уволнение по предходната алинея не се прилага чл. 333.

Закрила при уволнение
Скрит текст :
с препратка към:
Скрит текст :
:thumbup:
#2 | 31.01.2013, 03:06
Публикации: 1 / 0
Здравейте! Имам много неприятен казус. Бих искала да го споделя тук, ако можете да ми кажете как да действам. Става въпрос за това, че бях назначила работник, който след шест месеца напусна работа по взаимно съгласие. Заплатите ги изплащах на ръка като работника се подписваше за това. Но той подава устен сигнал в ИТ, че не съм му изплатила цялата заплата за последният месец. А аз му удържах една сума, защото когато направихме ревизия се установи липса и аз тази липса му я удържах без той да се подпише някъде, което е мой пропуск. Също отказва да се подпише на ведомостта, че е получавал заплати за шестте месеца. Няма жалба в ИТ до моята фирма, разбрах че той се познава с  жената, която работи в Инспекцията и си комуникират но на мен ми прилича на изнудване, работника дори отрича да е ползвал платен отпуск, защото няма пусната молба, което също е мой пропуск. Притеснява ме това, че този работник  казал в ИТ че не си спомнял да е взимал заплати и отпуски, отказва да се срещнем под предлог че не е в града. В случая каква глоба мога да очаквам, защото не съм убедена че законът е на моя страна.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група