Облагаем оборот за регистрация по ЗДДС

03.02.2013, 16:03 6835 3

03.02.2013, 16:03
Публикации: 14 / 2
Здравейте колеги,
 :hi:

Моля за вашето мнение по следния въпрос - Дружество формира своя облагаем оборот от комисионни въз основа на договор за извършени услуги. На основание договора размера на комисионната за целия изтекъл месец се изчислява еднократно чрез автоматично засичане "в 24 часа на последния ден от месеца" Възнаграждението се превежда по банков път в първия работен ден на следващия месец и на същата дата се издава продажна фактура. Въпроса ми е - Полученото възнаграждение - комисионна за кой месец трябва да се счита във връзка с определяне облагаемия оборот за регистрация по ЗДДС - за месеца за който се отнася, или за следващия - месеца на получаване на сумата и нейното фактуриране ?
Благодаря предварително !
#1 | 03.02.2013, 16:18
Публикации: 4 / 2
В месеца,в който се фактурира,фактурите следете,а плащането е паричен поток!
#2 | 04.02.2013, 09:23
Публикации: 14 / 2
Въпроса ми е имам ли законово задължение да фактурирам в последния ден на месеца и по този начин оборота да ми се счита за месеца за който се отнася. Или мога да фактурирам както досега - най-късно до 5-то число на следващия месец и оборота да ми е за този следващ месец.
#3 | 04.02.2013, 09:35
Публикации: 11932 / 2174
ЗДДС
..........
чл.113
...........
(4) Фактурата се издава задължително не по-късно от 5 дни от датата на възникване на данъчното събитие за доставката, а в случаите на авансово плащане - не по-късно от 5 дни от датата на получаване на плащането

Задължението Ви е де спазите тази алинея от ЗДДС.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група