Възстановяване от НАП?!?!

23.09.2015, 20:09 3320 2

23.09.2015, 20:09
Публикации: 54 / 1
Здравейте, отново съм тук с молба за мнение. Майка ми, покойник от септ.2014г е пускала платежни за осигуровките на персонал за 4 месеца от 2013г. /вероятно е ползвала шаблон, без да обърне внимание в бързината какво точно попълва/, посочвайки като задължено лице себе си чрез ЕГН-то, а не фирмата /по булстат/. Логично, тези осигуровки излезнаха като задължение на фирмата, което задължение аз веднага платих. Пуснах си и искане за възстановяване на сумата като законен наследник на физическото лице, внесло по погрешка тази сума в личната си данъчно-осигурителна сметка, а не във фирмената. Като за капак идва и това, че тя работеше с електронно банкиране и нямам копие от платежните нареждания, а само месечни банкови излвлечения, от които се вижда, че наистина тези суми са напуснали фирмената сметка и са отишли по сметките на ТД на НАП. Според вас имам ли шанс да ми възстановят парите, не са много - около 300лв, но пък защо да не си ги взема обратно. Поздрави!
#1 | 23.09.2015, 22:01
Публикации: 4394 / 734
Според мен най-правилния отговор ще дадат от НАП. Ако искат (заверени) копия от платежните, които евентуално банката може да даде, трябва да направите сметка колко ще излязат таксите на банката за дубликатите, ако има такива такси и да съпоставите с очакваните 300 лв.
#2 | 24.09.2015, 09:33
Публикации: 6679 / 661
Мисля, че трябва да ги възстановят, но знае ли човек ...
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група