Ел.подпис

26.04.2013, 14:37 6853 5

26.04.2013, 14:37
Публикации: 558 / 9
Здравейте! Моля за спешен отговор!
 Ще си правя ел.подпис на физическо лице и малко ми е объркана самата процедура- първо трябва да си софтуера на подписа на компютъра, после базовите сертификати от сайта на нап, после да подам първо заявление от задължено лице, за да се регистрира подписа. Тъй като водя две фирми за всяка по отделно заявление от упълномощено лице, попълвам го, разпечатвам го и заедно с удостоверението за упълномощаване и нотариално заверено пълномощно се носят в НАП.
 И още един въпрос, тъй като едната ми фирма е нова за мен, досега друг счетоводител е подавал декларациите с ел.подпис, първо трябва ли да се подаде уведомление за прекъсване на упълномощаване и после да се пускат заявленията или може едновременно.
Когато пускам декларация 1 я пускам от името на фирмата, подписана с моя подпис, така и за ДДС декларацията и Д6.
#1 | 26.04.2013, 14:39
Публикации: 5497 / 371
На всички въпроси - да :)

после базовите сертификати от сайта на нап няма такива :) Подавате заявления в сайта на НАП от фирмите
#2 | 26.04.2013, 14:48
Публикации: 2027 / 254

 И още един въпрос, тъй като едната ми фирма е нова за мен, досега друг счетоводител е подавал декларациите с ел.подпис, първо трябва ли да се подаде уведомление за прекъсване на упълномощаване и после да се пускат заявленията или може едновременно.

За да се прекрати упълномощаването на предишния счетоводител трябва собственика на фирмата лично ад отиде в НАП да подаде заявление за отегляне на упълномощаването. Но това че не е оттеглено не значи ,че Вие не може да си подадете заявление за упълномощаване на Ваше име и с Вашия ел.сертификат.
#3 | 26.04.2013, 14:55
Публикации: 558 / 9
Базовите сертификати на StampIt-това имах предвид, това ми беше объркано, че първо трябва да регистрирам подписа със заявление от мое име и после да подам заявленията за упълномощаване!
Харесах подписа на СЕП България, който сега е на 35 лв. за физически лица, заедно с карточетеца, доволни ли сте от него!
Много, много благодоря за бързите отговори!
#4 | 26.04.2013, 16:38
Публикации: 558 / 9
Когато подписа е на физическо лице може ли да се подаде заявление от задълженото лице, т.е аз, тъй като се изисква булстат на фирмата или да не попълвам тази точка, или само да подам заявления за упълномощаване от фирмите, сигурно са много глупави въпросите ми, но за първи път го правя!
#5 | 26.04.2013, 16:40
Публикации: 5497 / 371
Когато подписа е на физическо лице може ли да се подаде заявление от задълженото лице, т.е аз, тъй като се изисква булстат на фирмата или да не попълвам тази точка, или само да подам заявления за упълномощаване от фирмите, сигурно са много глупави въпросите ми, но за първи път го правя!

В заявлението /за фирмите, предполагам питате/ на ОТ попълвате Вашите данни, някъде надолу имаше "от името на" - там попълвате фирмата


Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група