ТД-стажант

29.07.2013, 14:36 6891 5

29.07.2013, 14:36
Публикации: 61 / 0
Как мога да назнача студент за  стажант на работа  за 2м.х 2ч.на ден,докато му започнат очните.Ръководството на фирмата искат да го назнача на ТД като стажант,не искат да се упоменава длъжност.Е аз не се сещам как хем да е на ТД,хем без длъжност.Искат в ТД да пишело сам стажант.Моля Ви за бърза помощ .Има ли друг вариант да работи без ТД,но пък и да е законно.Ще работи като помощник технически ръководител строителство.Или пък вариант за тази длъжност има ли?
#1 | 29.07.2013, 15:07
Публикации: 1202 / 120
http://www.monitor.bg/article?id=368568     

Според методиката за използване на НКПД работодателя има право да дописва пояснения към избраните длъжности и кодове според основната дейност извършвана от работника. Така, че точно както сте го написали е пригодно Стротелен техник - стажант. ТД по чл. 114 напълно ви устройва и вас и стажанта. Статийката просто ми излезе и за инфо я лепнах като отношение на ИТ по проблема.
#2 | 29.07.2013, 15:18
Публикации: 1166 / 86
Как ТД по чл.114? Питащата има предвид договор за 2 месаца по 2 часа на ден. Само ТД, за ГД и дума не може да става. Според мен е най-добре срочен договор по чл.68, ал.1, т.1 - за 2 месеца.
#3 | 29.07.2013, 15:42
Публикации: 1202 / 120
.. и така става .. всичко зависи от режима при който ще работи стажанта... на обектите по някога няма натоварване а по някога е лудница.... и както ги обикалят проверяващи остава да попаднат на него извън уговорените 2 ч. .... но това вече на място да си го решат - ако само ще води сметки за остойностяването на всяко помещение както е по новите изисквания може и на отдалечено раб. място да си го турят ако искат..... просто и аз казвам че само с ТД и пояснение на длъжността се удовлетворяват всички страни..
#4 | 29.07.2013, 15:53
Публикации: 1166 / 86
.. и така става .. всичко зависи от режима при който ще работи стажанта... на обектите по някога няма натоварване а по някога е лудница.... и както ги обикалят проверяващи остава да попаднат на него извън уговорените 2 ч. .... но това вече на място да си го решат - ако само ще води сметки за остойностяването на всяко помещение както е по новите изисквания може и на отдалечено раб. място да си го турят ако искат..... просто и аз казвам че само с ТД и пояснение на длъжността се удовлетворяват всички страни..
Съгласна съм с теб! Ако ще е на обект - просто трябва да е изпипано от всякъде, че глобата без ТД започва от 1500 лв./ГД - пред ИТ не минава на стр. обект/.
#5 | 30.07.2013, 08:37
Публикации: 61 / 0
Благодаря на всички за бързите отговори!Желая Ви спокоен и ползотворен ден.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група