Грешно преведен данък дивидент

03.06.2013, 15:30 7917 4

03.06.2013, 15:30
Публикации: 31 / 0
фирма разпределя дивиденти,Внася данък дивидент, но на платежното на задължено лице е посочено името и ЕГН на получателя на дивидента , а не булсатат и името на фирмата, която разпределя дивиденти.Този данък дивиденти е деклариран със декл по чл 55.В последствие фирмата получава покана за доброволно изпълнение за невнесено ДДС - т.е сумата за данък дивидент виси някъде в пространсвтото, а сумата за ДДС-то е покрила данъка дивидент и сега ДДС-то е частично платено.Може ли с искане за прихващане да се оправи това.Данъчната ми каза че вече не можело така, трбвало да си пусна искане за възстановяване, да ми върнат парите и аз после пак да ги превеждам?Друг данъчен ми каза, че можело с прихващане?Някой има ли мнение :?
#1 | 03.06.2013, 15:47
Публикации: 84 / 0
С молба в деловодството на НАП-а - да прехвърлят сумата от ЕГН-то на булстат
#2 | 03.06.2013, 15:59
Публикации: 1166 / 86
Имахме корпоративен данък внесен по погрешка по ЕГН на собственика, а не по булстат на фирмата. Писахме писмо до НАП и получихме отговор, че не може да стане прихващане. Сумата внесена по ЕГН си остана да виси и сега не внасяме ЗО на собственика до нейното усвояване. Корпоративния си внесохме отново /по булсат вече/.
#3 | 03.06.2013, 16:23
Публикации: 31 / 0
тоест няма да стане с прихващане и в моя случай, но друг вариант е с искане да си ги възстановя тези пари и после да си платя данъка правилно.Повече главоболия но пък от фирмата няма да искат да плащат пак данък дивиденти :(
#4 | 03.06.2013, 16:25
Публикации: 1884 / 384
Дори и не ме уведомиха какво е станало с молбата по прехвърляне на суми. Отидох на место и ми се отговори точно като на Светла Керчева-подайте си искане за въстановяване на недължими суми, а си внесете в правилната фирма данъка. Стават грешки, но вече отказват да ги оправят от НАП, явно това вписване и отписване на суми от и в единната сметка не може всеки да прави.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група