Обезщетение за бременност и раждане и за отглеждане на дете до 2год.на СОЛ ЕТ

30.01.2014, 00:29 2446 0

30.01.2014, 00:29
Публикации: 1 / 0
Здравейте! В момента съм безработна,с парично обезщетение на борсата до 31.01.2014г.Бременна съм, термина - първата седмица на май 2014г.През годините назад имам общо трудов и осигурителен стаж 6,5години, с трудови договори.Отделно съм регистрирана като ЕТ, с преустановена дейност от края на 2012г. ВЪПРОСЪТ МИ: кога според Вас е най-удачно да възобновя дейност като ЕТ и да започна самоосигуряване за всички осигурителни рискове,вкл.ОЗ и М,за да имам право на парично обезщетение от НОИ за бременност и раждане? Какви осигуровки дължа през периода от 410 календарни дни бременност и раждане?След изтичане на срока,за който ще ми се изплаща обезщетение при бременност и раждане ,длъжна ли съм да назнача прокурист,за да имам право на обезщетение за отглеждане на дете до 2год.възраст?Или имам право с нотариално заверено пълномощно да прехвърля управлението на фирмата на друго лице,напр. мой родител?Във фирмата нямам назначени работници.Предмет на дейност -търговия със зоохрани и аксесоари.Как се процедира след 410-те календарни дни на обезщетение за бременност и раждане при положение,че аз няма да извършвам трудова дейност като самоосигуряваща се: е ли нужно да преустановя дейносттта на ЕТ с Декларация за регистрация на СОЛ ОКд 5,за да имам право на обезщетение за отглеждане на дете до 2год.? И,ако ДА- как ще продължа да се осигурявам здравно?Какви осигуровки съм задължена да внасям през периодите на изплащане на обезщетенията?
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група