Документи при временно присъствие на хора в производствен цех

05.06.2013, 10:23 5938 5

05.06.2013, 10:23
Публикации: 258 / 8
Здравейте,

Какви документи се издават в случаите, когато в цеха има хора, които не са работници, а са дошли за еднодневно обучение?
Тъй като вече ги вписах в книгата за инструктаж (което не знам дали е правилно), трябва ли да им издам и служебни бележки за проведения инструктаж?
Благодаря!
#1 | 05.06.2013, 10:39
Публикации: 1202 / 120
За проведеният инструктаж имате ли утвърдени от ръководителя програма и задължителни материали. Накакъв договор с ръководството на обучителната организация и регулирани отговорности не е излишен, макар отговорността на вашата площадка да си е изцяло ваша. Служебната бележка удостоверява преминало обучение за допускане до самостоятелна работа и в случая ми се струва, че не е задължителна но...изчакайте и други мнения.
#2 | 05.06.2013, 10:48
Публикации: 258 / 8
Няма да се стига до самостоятелна работа...тя сама по себе си и не е рискова, но все пак се провежда в производствено помещение с машини и т.н. Именно, че и отговорността е наша, а и е хубаво да знам какви документи трябва да представя в случай на проверка :)
#3 | 05.06.2013, 11:13
Публикации: 11956 / 2182
Ако хората, които ще обучавате са при вас по силата на някакъв договор с друга организация или фирма, то този договор би бил достатъчен. Относно инструктажа - все пак си е някаква мярка за застраховане , че сте взели необходимите мерки, въпреки, че и аз като Премиер считам, че ако няма да работят при вас това не е задължително. Ако обаче нямате договор за провеждането на това обучение с друга организация или фирма мисля, че трябва да се приложи чл.230 от КТ .
#4 | 05.06.2013, 11:19
Публикации: 1202 / 120
Освен за горните д-ти се пресещам сега, че след началният инструктаж за допуск на стажантите при нас, при всяко посещение ръководителят на групата им ни представя списък с датата и подписите на присъствалите на занятието. Това във връзка с чл. 55, ал.(2) от КСО, че знае ли човек, ей там на излизане ще си купи някой ескимо и като го изяде ще вземе да си бръкне с клечката в окото...... :wink1:
#5 | 05.06.2013, 13:27
Публикации: 258 / 8
Благодаря на отзовалите се  :flowers:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група