Нетна търговска площ на магазин на патент

13.06.2013, 15:40 6778 3

13.06.2013, 15:40
Публикации: 38 / 1
Здравейте, имам фирма на патент- продавам плодове и зеленчуци и освен в магазина изнасям стока и отпред, за което плащам наем на общината. Въпроса ми е при определянето на нетната търговска площ за плащане на патентния данък трябва ли да включа мястото отпред, защото аз смятам площта вътре в помещението?
#2 | 13.06.2013, 18:31
Публикации: 38 / 1
Благодаря за отговора, но вече прочетох това определение за нетна търговска площ и сме я сметнали за магазина, но ме притеснява това, че изкарваме стока и отпред/ това е гараж/   Самия гараж е с площ 13 кв. и отпред подреждаме стока на още 5 кв.,за тях плащаме наем към общината/, които всъщност се затварят с ролетна щора вечер. Това ме обърква и си мисля, че трябва да плащаме патент и за тази площ. Ще се радвам, ако някой ми помогне с мнение!
#3 | 13.06.2013, 21:19
Публикации: 6403 / 1130
Ще изкажа мнение, но без да се ангажирам с него. :smile1:
Търговската площ е площта на търговския обект.
Улицата не е търговски обект и тези 5 кв.м. не следва да се включват.

Независимо от нашите мнения във форума, меродавно е как тълкуват търговската площ данъчните от Вашата ТД. Но не ги питайте предварително, защото съм почти сигурна, че нямат единно становище по въпроса, тъй като то просто не може да бъде обосновано нормативно. :smile1:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група