Администратор на лични данни - регистрация???

17.06.2013, 14:35 6597 4

17.06.2013, 14:35
Публикации: 258 / 8
Здравейте Колеги,

Всеки работодател ли следва да се регистрира като администратор на лични данни? Съответно да подаде молба за освобождаване от това задължение?
Има ли по-запознати с темата?


#1 | 17.06.2013, 15:26
Публикации: 962 / 103
Прочетете отговорите на най-често задаваните въпроси на сайта на Комисията за защита на личните данни, мисля че ще Ви е полезно http://www.cpdp.bg/?p=element&aid=422
#2 | 17.06.2013, 16:26
Публикации: 258 / 8
Прегледах ги, но ми искаше някой, който е минал през това да ми каже дали има глоба, ако не е подадено заявление в срок (който доколкото разбирам е преди започване на дейността по събиране на лични данни, т.е. поддържането на трудови досиета  :blink:), както и дали всички работодатели го правят. 
При въвеждането на този закон задължително за всички ли е било, тъй като тогава още не съм се интересувала от такива неща?  :blush: :))))
#3 | 17.06.2013, 16:29
Публикации: 580 / 14
задължително е,но засега не съм чула за глоби..
Прегледах ги, но ми искаше някой, който е минал през това да ми каже дали има глоба, ако не е подадено заявление в срок (който доколкото разбирам е преди започване на дейността по събиране на лични данни, т.е. поддържането на трудови досиета  :blink:), както и дали всички работодатели го правят. 
При въвеждането на този закон задължително за всички ли е било, тъй като тогава още не съм се интересувала от такива неща?  :blush: :))))
#4 | 17.06.2013, 16:41
Публикации: 258 / 8
Много благодаря.... след по-настоятелно търсене в регистрите излезе, че присъстваме  :innocent: :slap:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група