Фактура от Китай - задължителни реквизити

17.06.2013, 15:47 9709 6

17.06.2013, 15:47
Публикации: 3 / 0
Здравейте! Искам да ви попитам какви са задължителните реквизити за фактура издадена от Китай към моята фирма в България? Трябва ли да има техен БУЛСТАТ номер (нямам си на идея при тях какво е като име)? Адрес, име на компанията им, нещо което да изпускам?
#1 | 17.06.2013, 16:42
Публикации: 6403 / 1130
Няма задължителни реквизити.
Каквото изпратят, това е.
Е, все пак е желателно да е на английски, защото от китайски едва ли ще можете да я преведете. :smile1:
#2 | 17.06.2013, 16:45
Публикации: 258 / 8
И е важно описанието да отговаря на съдържанието :))))
Освен фактура ще ви изпратят и други документи, които са необходими за обмитяването на митницата.
#3 | 17.06.2013, 17:39
Публикации: 3 / 0
И е важно описанието да отговаря на съдържанието :))))
Освен фактура ще ви изпратят и други документи, които са необходими за обмитяването на митницата.

А знаете ли кои са тези документи? И доколкото разбрах от тях митническата декларация ще е с данните на DHL?
#4 | 17.06.2013, 17:50
Публикации: 258 / 8
Invoice, Packing List, Bill Of Lading / 3 бр. оригинални коносаменти / ... мисля, че са това.
Предполагам, че DHL ще поискат необходимите документи, ако те правят обмитяването.
Предполагам не говорим за мостри с ниска стойност?
#5 | 17.06.2013, 18:26
Публикации: 3 / 0
Invoice, Packing List, Bill Of Lading / 3 бр. оригинални коносаменти / ... мисля, че са това.
Предполагам, че DHL ще поискат необходимите документи, ако те правят обмитяването.
Предполагам не говорим за мостри с ниска стойност?

Не, не са мостри. Китайците ми казаха, че митническата декларация ще е с данните на DHL, а не с техните (китайската фирма)? При положение, че фактурата ще е с техни данни, проблем ли ще е, че МД е с данните на DHL за осчетоводяването тук?

Извинявам се за лаишките въпроси, но тези 2-3 дена не мога да се обадя на счетоводителя (в болница е), а стоките трябва да ги поръчам утре и се обърках порядъчно!

Страшно много ви благодаря!  :thumbup:
#6 | 18.06.2013, 09:22
Публикации: 258 / 8
Мисля, че не може фактурата да е издадена от китайците, а в митническата декларация да е вписан друг износител  :hmmm:
Ако имате митнически агент, посъветвайте се с него.
Доколкото знам китайците често използват агентски фирми за износ, които се вписват във всички документи.
 
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група