Внос и износ на стоки в ЕС

13.08.2013, 13:48 4653 1

13.08.2013, 13:48
Публикации: 1 / 0
Здравейте, имам неясноти относно вноса и износа на стоки, които не влизат на територията на БГ. Фирмата ми е регистрирана по ДДС искам да закупя стоки от Италия и да ги продам на Английска фирма, без стоките да влизат в България. Интересува ме какви документи трябва да се издадат освен фактурата, която продавача /Италианската фирма/ ще ми издаде и фактурата, която аз ще издам на Английската фирма. Това мисля, че са  ВОД и не би трябвало да се начислява ДДС. Предварително благодаря за участието ви.
#1 | 13.08.2013, 17:44
Публикации: 141 / 31
Вие ще сте посредник в  тристранна операция,но само  ако доставката отговаря на следните критерии:

Чл. 15. Тристранна операция е доставката на стоки между три регистрирани за целите на ДДС лица в три различни държави членки А, Б и В, за които са налице едновременно следните условия:
1. регистрирано лице в държава членка А (прехвърлител) извършва доставка на стока на лице, регистрирано в държава членка Б (посредник), което след това извършва доставка на тази стока на лице, регистрирано в държава членка В (придобиващ);
2. стоките се транспортират директно от А до В;
3. посредникът не е регистриран за целите на ДДС в държавите членки А и В;
4. придобиващият начислява ДДС като получател по доставката.

Ако вашият случай е такъв, в този линк ще намерите изчерпателна информация за документирането на тристранна операция: http://kostelbg.net/home/node/4936
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група