Давност

08.08.2013, 15:41 6031 4

08.08.2013, 15:41
Публикации: 2 / 0
Здравейте,
Поради  изтичане на давностния срок- съгласно чл 171 отДанъчно-осигурителен процесуален кодекс януари 2914г,трябва да подадем в НАП до края на годината искане за погасяване на задължения.
Всеки гражданин със специален идентификационен код от НАП или електронен подпис, може да провери има ли дългове назад във времето.Да , ама не.Имам ПИК и като направя проверка не излизат. В искането за погасяване трябва да се цитират точно задълженията а също и дължими лихви
Какво правим ?
Моля за съвет.
#1 | 08.08.2013, 17:34
Публикации: 84 / 0
отивате на място в НАП и там ще ви кажат задълженията
#2 | 14.08.2013, 14:19
Публикации: 962 / 103
И при мен ситуацията е подобна. Имам неплатени здравни осигуровки (като неработещо физическо лице) за някои месеци от 2000 до 2003 г., но те не ми излизат като задължения в справката с ПИК кода. Точно затова си извадих и в офис на НАП официално удостоверение за липса на задължения - пише "Няма задължения". И сега се чудя като не излизат в това удостоверение, трябва ли изобщо да пиша възражение за отписване по давност. А съм сигурна, че не са платени за този период здравни, пазя си разпечатка от сайта на НАП, от времето, когато все още излизаха месеците без данни за здравно осигуряване за по-старите периоди.
#3 | 15.08.2013, 20:32
Публикации: 2 / 0
Консултирах се с познат служител в НАП- трябва да се пусне задължително искане /което трябва да има в НАП , като се цитират сумите и периода , да не се забравя да се цитират и лихвите.Там могат да направят справката
Сега задълженията не излизат , защото са скрити и от 01. 01.2014 автоматично при внасяне първо те ще се погасяват.Но понеже тази дейност е трудоемка за служителите, защото трябва всичко да подготвят и само в НАП -централно се прави каквото си знаят. Така , че затова не се дава много публичност. Само да гадаем.И понеже като работиш за да го свършиш това ще ти трябва да си пуснеш отпуска. Препоръчаха ми в НАП централа да си хи подам.
#4 | 16.08.2013, 10:36
Публикации: 962 / 103
В системата Въпроси и отговори на сайта на НАП има едно разяснение 3_545/20.02.2013г. Относно: установяване на дължими здравноосигурителни вноски за 2002 и 2003г., което съвсем ме обърка какво трябва да направя със старите здравни вноски.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група