Трудово възнаграждание,командировъчни

12.08.2013, 21:40 3749 2

12.08.2013, 21:40
Публикации: 56 / 0

 Добър вечер. Бих искала малко консултации и насоки от тези, които могат да помогнат.

Фирма е регистрирана в ТР към 29.07. След подадена Окд5 за започване на дейност/нека не се бърка , че Окд5 е само за СОЛ, явно в някой НАП-ве и за др.ги използват/ на 07.08. я завеждат като официално стартирала дейност. Моята логика е, че за тези 3 работни дни от месец юли не трябва да начислявам възнаграждение, осигуровки и да подавам Д1.  Но въпросът ми все пак е-трябва ли да го правя?

И, за да не отварям нова тема-как да процедирам с командировките, когато управител е командирован за повече от месец в чужбина, където пътните и квартирните ще се поемат от фирмата, която го ще "посрещне" , а дневните ще трябва да поеме фирмата на командирования. Наредбата я знам, знам за изплащането на 30% от полагащите се командировъчни, когато отсрещната фирма поема разноските. Обаче в този случай с 1/3 към 2/3 командировъчни ми е малко мътно.

Моля, някой да ме насочи в правилната посока.
#1 | 13.08.2013, 07:57
Публикации: 1884 / 384
Няма значение кога е регистрирана в ТР фирмата, има много "спящи" фирми. ОКД5 е документа, който стартира или прекъсва дейност. И както пишете това е 07.08.2013 г. и от тази дата дължите осигуровки на СОЛ.
#2 | 15.08.2013, 22:15
Публикации: 56 / 0
Благодаря Ви за отговора!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група