НАП ни праща мейл след всяко плащане на данъци

04.09.2013, 17:47 12181 9

04.09.2013, 17:47
Публикации: 549 / 224
Администратор на сайта
НАП ни праща мейл след всяко плащане на данъци

В този e-mail ще се описва кои задължения към хазната са погасени с преведените пари.

Фирмите и гражданите ще получават e-mail от Националната агенция за приходи след всяко плащане на данъци, предаде “Стандарт”.

Новата услуга стартира в петък първо за големите и средните данъкоплатци, тъй като всички регистрирани по ДДС фирми и граждани задължително обявяват пред НАП e-mail за кореспонденция.

Получаването на e-mail при плащането на данъци е удобно заради въведената единна сметка за внасяне на всички налози. Например, ако фирмата преведе 100 000 лв. на НАП, ще получи e-mail, в който ще бъде описано каква част от сумата е отишла за погасяване на ДДС, каква част за осигуровки на работниците, каква част например за старо задължение по налога върху печалбата или по ревизионен акт.

Гражданите и фирмите могат и сами да следят по интернет какви задължения имат към хазната. Това става, като си вземат от офис на НАП Персонален идентификационен код. С него през сайта на НАП имат достъп до своята данъчно-осигурителна сметка, където може да се видят подробности за всяко задължение и плащане.
#1 | 04.09.2013, 17:59
Публикации: 14 / 0
Да обаче, в мейла има само получени суми в сметката, колко и   какво погасяват не е ясно... влезте в системата...
#2 | 04.09.2013, 18:11
Публикации: 1223 / 70
Да и аз днес получих е-мейл ,че съм си внесла осигуровките-т.е че са постъпили суми.Не съм регистрирана по ЗДДС и този е-мейл не знам от къде го знаят.С ел.подписа ползвам друг е-мейл.Така ,че много се учудих като получих въпросния е-мейл.
#3 | 04.09.2013, 18:14
Публикации: 2027 / 254
И аз получих на e-mail, че по данъчната ми сметка са постъпили пари и за какво са отишли може да се види с ел.подпис.
#4 | 04.09.2013, 18:33
Публикации: 1884 / 384
Обаждат ми се собственици на фирми и те получили имейли и питат "да се притесняваме ли, какво е това". Това ме навежда на мисълта колко малко са ни очакванията от държавната администрация в положителен смисъл, свикнали сме когато ни търсят от там да не е за добро.
#5 | 04.09.2013, 18:37
Публикации: 2027 / 254
Обаждат ми се собственици на фирми и те получили имейли и питат "да се притесняваме ли, какво е това". Това ме навежда на мисълта колко малко са ни очакванията от държавната администрация в положителен смисъл, свикнали сме когато ни търсят от там да не е за добро.

 :thumbup:
#6 | 05.09.2013, 17:16
Публикации: 72 / 29
Интересно е решението на НАП да разпространи тази информация първо (и доколкото виждам засега и само) чрез други медии при положение, че сайтът им nap.bg е изключително популярен.
#7 | 05.09.2013, 17:23
Публикации: 72 / 29
Да и аз днес получих е-мейл ,че съм си внесла осигуровките-т.е че са постъпили суми.Не съм регистрирана по ЗДДС и този е-мейл не знам от къде го знаят.С ел.подписа ползвам друг е-мейл.Така ,че много се учудих като получих въпросния е-мейл.

В "Стандарт" пише, че са взели имейл адреси за контакт от годишните данъчни декларации.
#8 | 05.09.2013, 17:26
Публикации: 1223 / 70
Ето значи от къде са взели е-мейла ми,а аз се чудех как става,като с тях си кореспондирам на друг е-мейл.Явно съм го писала този на личната си ГДД.
#9 | 06.09.2013, 07:30
Публикации: 1884 / 384
Източникът на НАП за имейлите ни не е само един, в цялата им система има ли регистриран имейл, пращат писма. Вчера получих и на имейла на КЕП за обслужваните фирми съобщения.
За фирмите едно писмо, а ако имат и СОЛ отделно за физическото лице.
Ще трябва да си обособявам отделни имейли за НАП, за банките, за търговския регистър от където пък ми заливат пощата с реклами.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група