Отпуск за 15 дни на баща, осигурен по 2 правоотношения

18.09.2013, 12:25 11707 11

18.09.2013, 12:25
Публикации: 13 / 0
Здравейте ! Моля за съвет по следния случай: Баща , осигурен по ТД на 2200 лв,, ползва отпуск от 15 кал. дни, след изписване на детето. Същият   обаче е управител в ООД , по ДУ. Трябва ли да има отсъствие и в ООД- то   -  и какъв вид . Благодаря Ви!
#1 | 18.09.2013, 12:29
Публикации: 402 / 18
Според мен, трябва да има и отдвете места отсъсвие, защото ако не се подаде и от двете места няма да му изплатят от НОИ тези 15 дни.
#2 | 18.09.2013, 12:31
Публикации: 186 / 38
Най-добре на двете места на едно и също основание. Случвало ми се е - в едната фирма болничен, понеже забравил да поиска втори болничен - във втората фирма да го водим в отпуск, но ми поискаха формата за присъствие, молбата за отпуск и заповедта за отпуск.  Важното е в едно и също време да отсъства от работа и от двете фирми, за да изплатят обезщетението - нищо, че само осигурителния доход от едната фирма е достатъчен.
#3 | 18.09.2013, 13:07
Публикации: 6668 / 658
Аз пък си мисля, че няма нужда от двете места. Когато става дума за болничен - трябва, но това е отпуска по чл.163 от КТ.
#4 | 18.09.2013, 13:10
Публикации: 2027 / 254
Аз пък си мисля, че няма нужда от двете места. Когато става дума за болничние - трябва, но това е отпуска по чл.163 от КТ.

И аз съм на това мнение.
#5 | 18.09.2013, 13:12
Публикации: 5497 / 371
Аз пък си мисля, че няма нужда от двете места. Когато става дума за болничние - трябва, но това е отпуска по чл.163 от КТ.

Точно така!
ДУ е по ТЗ и КТ не го касае
#6 | 18.09.2013, 14:19
Публикации: 402 / 18
Не съм убедена, че не касае ДУК, затова най-добре се чуйте с НОИ да ви консултират.
#7 | 18.09.2013, 15:56
Публикации: 379 / 33
При ДУ е осигурен за ОЗМ, така че и там трябва да си подаде документите, съответно да го водят в такъв отпуск.
#8 | 18.09.2013, 16:07
Публикации: 5497 / 371
При ДУ е осигурен за ОЗМ, така че и там трябва да си подаде документите, съответно да го водят в такъв отпуск.

Вижте какво намерих
Осигуреният за общо заболяване и майчинство баща има право на парично обезщетение при раждане на дете в за срок до 15 календарни дни, ако отговаря на условията по чл. 48а. 

Условията, на които трябва да отговоря бащата за да получи това парично обезщетение от средствата на държавното обществено осигуряване са няколко. Първото от тях е бащата да бъде в кръга на лицата, за които са внесени или дължими осигурителни вноски за фонд “Общо заболяване и майчинство” към деня на излизане в отпуска. Второто условие е наличие на най-малко 12 месеца осигурителен стаж като лице осигурено за общо заболяване и майчинство.

Никъде не се споменава, че трябва на ТД.

Според мен ДУ има право да ползва 15 дни

т.е. в предния си пост не бях права
#9 | 18.09.2013, 16:27
Публикации: 402 / 18
Вижте какво намерих
Осигуреният за общо заболяване и майчинство баща има право на парично обезщетение при раждане на дете в за срок до 15 календарни дни, ако отговаря на условията по чл. 48а. 

Условията, на които трябва да отговоря бащата за да получи това парично обезщетение от средствата на държавното обществено осигуряване са няколко. Първото от тях е бащата да бъде в кръга на лицата, за които са внесени или дължими осигурителни вноски за фонд “Общо заболяване и майчинство” към деня на излизане в отпуска. Второто условие е наличие на най-малко 12 месеца осигурителен стаж като лице осигурено за общо заболяване и майчинство.

Никъде не се споменава, че трябва на ТД.

Според мен ДУ има право да ползва 15 дни

т.е. в предния си пост не бях права

Затова казах, че трябва и на двете места. ДУК-а го приравниха към трудовия договор и затова се ползва със същите права. В НОИ ще видят, че на това ЕГН има и др. осигуровки от др. фирма и ще искат да вържат нещата.
Факта, че и на двете места се осигурява за ОЗМ, ще трябва и от двете места да се подаде декларация, че ще ползва тези 15 дни.
#10 | 18.09.2013, 16:30
Публикации: 5497 / 371
mariana.konsul, да права сте
#11 | 18.09.2013, 17:27
Публикации: 379 / 33
Затова казах, че трябва и на двете места. ДУК-а го приравниха към трудовия договор и затова се ползва със същите права. В НОИ ще видят, че на това ЕГН има и др. осигуровки от др. фирма и ще искат да вържат нещата.
Факта, че и на двете места се осигурява за ОЗМ, ще трябва и от двете места да се подаде декларация, че ще ползва тези 15 дни.

Приравниха го по смисъла на ЗДДФЛ. Докато в повечето случаи е нито риба, нито рак.
По-скоро в НОИ засичат осигуряването - дали е с ОЗМ или не. Той иначе може и да се самоосигурява на ниския процент, да работи на ГД. Но това няма отношение за ползване на обезщетенията от ДОО.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група