Осигурителна книжка - лице по тр. договор в ДЗЗД

16.10.2013, 16:04 6364 5

16.10.2013, 16:04
Публикации: 84 / 6
Здравейте. Изчетох стотици указания относно попълването на осигурителни книжки и дори ходих да се консултирам в НОИ (спокойно мога да изнеса лекция по темата). Но за съжаление забравих да питам 1-2 неща. Това, което ми е на дневен ред е следното: аз водя всички ДЗЗД-та, в които лицето е преназначавано последните 3 години, съответно аз ще попълвам данните за всяко от тях. Но за всяко ДЗЗД трябва да пиша на нова страница, нали? Тъ като на всяка страница се слага подпис и печат на осигурителя?
#1 | 16.10.2013, 16:47
Публикации: 11960 / 2182
По принцип осигурителните книжки следва да се попълват от НОИ след съответната проверка / ревизия. Ако ревизорът , който ще заверява книжката поиска да бъде попълнена от Вас следва да уточните това с него.
#2 | 16.10.2013, 17:29
niniv
При мен ревизорът заверяваше книжките,но аз си ги попълвах.Незнам как стои въпроса в другите градове :)
И да..след като ДЗЗДтата са различни се вписва стажа на отделна страница и на първата страница в отделно редче  :thumbup:
#3 | 16.10.2013, 18:18
Публикации: 11960 / 2182
Имам попълнена осигурителна книжка, в която на една страница има отразен осиг. стаж при двама работодатели последователно - отстрани на периодите са и подписите на ревизор и осигурител .
#4 | 22.10.2013, 14:24
Публикации: 84 / 6
Благодаря ви за включването. Във Варна досега винаги са ме карали да си попълвам книжките и ревизорите ми ги заверяват. Не знаех, че има друга практика в другите градове..
Моята логика да пиша всеки работодател на нова страница изхожда от това, че ако през един и същ месец лицето е работило в две различни ДЗЗД-та, няма как да напиша на единия ред
м. юни 5 отработени дни
и на следващия пак
м. юни 17 отработени дни
..
#5 | 22.10.2013, 16:01
Публикации: 44 / 0
Всеки работодател се вписва на отделна страница  и се отбелязват месеците през които има осигуряване. При нас осиг. книжки се попълват от счетоводителя, а ревизора само проверява и после подписва.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група