Заповед по заместване

30.10.2013, 19:02 17692 5

30.10.2013, 19:02
Публикации: 28 / 0
Налага се често пом .възпитател в детска градина да замества директор с група в рамките на работното си време  предимно след обед по време на следобеден сън. Необходимо ли е при всяко заместване директора да издава заповеди,или да се формулира постоянна ,която да важи при такива ситуации.По кой член и как да се обоснове?
#1 | 30.10.2013, 19:22
Публикации: 11934 / 2174
Помощник-възпитателят замества директора в какво му качество ?
#2 | 30.10.2013, 21:21
Публикации: 4367 / 719
Хм... директорът излязал от градината и отишъл до общината и трябва някой да го замества? Това ли е въпросът?
Това не е ли все едно да се замества колежката възпитателка, докато е излязла по някаква работа?

Не съм запознат с тънкостите в ДГ, но този директор постоянно целодневно ли е с децата? Няма ли време за "управленска дейност"?
Може би във вътрешни правила да регулирате такова заместване? Щото може да се наложи директорът да излезе три пъти през деня - какво правим - три заповеди ли?!?

Иначе, ППЗНП чл. 148 (5) При отсъствие на директора на държавните и общинските детски градини, училища и обслужващи звена за срок, по-малък от 30 календарни дни, той определя със заповед свой заместник от педагогическия персонал на училището, детската градина или на обслужващото звено.
#3 | 30.10.2013, 21:41
Публикации: 28 / 0
Да ! Директора е и учител и всичко каквото си помислите . Няма време за управленческа работа. Често е служебно ангажиран в общината. Как трябва да се формулират вътрешните правила ,ако не се издават заповеди ,тъй като това е физически невъзможно .
#4 | 30.10.2013, 22:44
Публикации: 4367 / 719
Не знам отговорът, но ми се струва странно директорът да има пълен норматив на учител и да няма време за директорската си дейност. Така ли е наистина, защото в училищата мисля, че не е?

Извън темата, назначаването на всякакви учители за директори, без никакво икономическо познание и нагласа е порочна практика, наложена от закона. Отговорът на зададения въпрос трябва да го знае директорът, а не счетоводителят... ама се отплеснах.

Надявам се знаещите да могат да отговорят и помогнат.
#5 | 04.11.2013, 13:35
Публикации: 214 / 5
Наредба 3 на МОН дава нормите на преподавателска заетост - за директор на детска градина, те са (минимум!) 72 уч. часа - за да се признае натрупаният стаж на тази длъжност като учителски стаж при пенсиониране. Но, чл.3, ал. 5 казва точно кога да се изпълнява този хорариум. И, определено, не е
Директора е и учител и всичко каквото си помислите . Няма време за управленческа работа. Често е служебно ангажиран в общината.
... не виждам как да се "вкара" в ПВТР....
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група