Два трудови договора

13.12.2013, 20:44 7747 6

13.12.2013, 20:44
Публикации: 149 / 36
Здравейте,

имам следния странен въпрос, ако 2-ма работодатели ме осигуряват на 8 часа, би ли възникнал проблем. Т.е единия работодател не знае за другия и на двете места се водя осигурен на 8 часа.
При единия ще възникне ли проблем при подаване на декларациите, или ако не възникне проблем, но може да се стигне до проверка на осигурителите как така осигуряват едно и също лице едновременно че работи по 8 часа на две места?
#1 | 13.12.2013, 21:03
Публикации: 2027 / 254
 Кодекс на труда : Чл. 152. Работникът или служителят има право на непрекъсната междудневна почивка, която не може да бъде по-малко от 12 часа.
Седмична почивка
 Чл. 153. (1) При петдневна работна седмица работникът или служителят има право на седмична почивка в размер на два последователни дни, от които единият е по начало в неделя. В тези случаи на работника или служителя се осигурява най-малко 48 часа непрекъсната седмична почивка.

В нарушение на трудовото законодателство сте , трябва на едното място да сте на 8ч , а на другото най-много на 4ч. , за да не се нарушава междудневната законоустановена почивка.
#2 | 13.12.2013, 21:12
Публикации: 149 / 36
Дам, тя реално не се нарушава, самото лице няма да се оплаква че работи по 16 часа... но в такива случай не знам дали я данъчни я инспекция по труда, няма да дотича, а и допускам че на втория подал декларацията работодател може да му я върнат с грешка?
Или бъркам?
#3 | 13.12.2013, 23:31
Публикации: 629 / 129
Модератор
Дам, тя реално не се нарушава, самото лице няма да се оплаква че работи по 16 часа..

Чудна логика! Разбира се, че е нарушена регламентираната междудневна почивка. Как смятате, че вторият работодател, който не подозира факта, че е такъв ще удостовери трудовия Ви стаж при прекратяване на ТПО? Не е ли поискал трудовата Ви книжка, за да направи нужните вписвания при назначаването Ви? В момента той подава некоректни данни в персонален регистър заради заблудата, че сте на основен договор при него.
Забъркали сте голяма каша и е добре да я оправите възможно най - бързо.
#4 | 14.12.2013, 08:39
Публикации: 1166 / 86
Странен въпрос!
 :hmmm:
#5 | 14.12.2013, 10:37
Публикации: 149 / 36
Действието се развива сега в декември, все още няма подавани данни, най-вероятно ще има в месеца 2 или 3 дни, в които лицето ще е при двата работодателя.
Идеята беше някак си да се запазят и двете работи (тъй като има възможност), но без да се променя това че и на двете места е на 8 часа, и аз смятам че не е възможно, но исках да се допитам и да вас :)
#6 | 14.12.2013, 10:52
Публикации: 11960 / 2183
Ако на едното място Ви водят в неплатен отпуск, докато" работите" на другото е вериант.......
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група