Изчисляване на трудов стаж на учител

21.08.2015, 18:39 5251 2

21.08.2015, 18:39
Публикации: 1 / 0
Учителя по бълг. език работи от септември 1987г. в училището през януари 2000г. излиза в неплатен отпуск, за да заеме длъжността директор в същото училище, през февруари 2002г. освобождава длъжността директор и се връща на старата си длъжност като учител до  август 2015г. Въпроса ми е РИО е сложил в трудовата книжка правоъгълния печат за периода като директор, но преди януари 2000г. в трудовата книжка пише само преназначена няма правоъгълен печат и аз сега като я освобождавам и слагам правоъгълния печат какво трябва впиша ? От 09.1987 до 08.2015г. смятам стажа само като учител и не включвам стажа като директор или трябва УП-3 да издам?
#1 | 21.08.2015, 18:57
Публикации: 4364 / 719
Щом директорският стаж е заверен, остава само учителския, като вероятно трябва да имате предвид и дните от неплатения, зачетени за стаж, както и няколко дни платен за времето на неплатения със стаж (какво безумие).

Но - малко ме притеснява дали РИО, като работодател, е трябвало да попълва ТК, щом основният (учителският) ТД не е прекратен.

Освен това, това "преназначаване" (ако е попълнено от РИО) също не ми звучи дабре - РИО е нов работодател и учителят не е преназначен в директор, учителят си остава учител в неплатен отпуск.

Но най-добре нека знаещите с практика кажат :)
#2 | 22.08.2015, 11:39
Публикации: 3 / 0
Приключваш целия трудов стаж от начална до крайна дата като учител и вписваш времето което не се зачита за трудов стаж в трудовата книжка на ст.24. Но след като са прекъснали вписването на трудовия стаж умните глави от РИО пи не пишеш в книжката а издаваш УП-3 и УП-2
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група