Новото Приложение 4 към ГДД по чл.92 от ЗКПО - II тема

25.03.2014, 10:43 230721 302
0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) този раздел.

#240 | 25.03.2014, 10:43
Публикации: 71 / 4
Ох, наистина ще луднем всички. А и едни указания дават по въпросите, че да се чуди човек. Аз също имам един наем, който ООД-то плаща на единия съдружник за ползване на личния му автомобил. Смятам този наем да го посоча в приложението на ООД-то 2.2 като предоставящ, а той самия като физ. лице  да го посочи и в приложение на декл. по чл. 50, като получател. Дали правилно разсъждавам, как мислите ....
#241 | 25.03.2014, 13:35
Публикации: 82 / 4
Здравейте, след цялото четене и тълкуване,единственото което разбрах за въпросното приложение е, че нищо не ми е ясно. Имам следния въпрос: Собственик на три ЕООД получава наем като физическо лице от тях/ като този доход си го  декларира като физл лице/. Трябва ли да посоча тези суми във въпросното приложение.
И по отношение на ДУК и личен труд -декларираме ли и с кой код?
Предварително благодаря на всички!
#242 | 25.03.2014, 13:43
Публикации: 1868 / 369
Eli7712, наемът се декларира от дружествата в приложение 4 към ГДД по чл.92.
По отношение на ДУК и личен труд на СОЛ-не се декларира.
Вероятно сте прочели и указанието.
#243 | 25.03.2014, 14:01
Публикации: 82 / 4
Много бладодаря !
#244 | 26.03.2014, 09:31
Публикации: 146 / 7
Какво включва изразът в т. 4.3. от Указанието:
Следната информация не следва да бъде декларирана в Справка 1:
"Сделки/взаимоотношения, извършени в изпълнение на задължение, произтичащо от нормативен акт."
Счетоводното обслужване част ли е от тази точка?
#245 | 26.03.2014, 09:41
Публикации: 9 / 0
На нас Службата по трудова медицина ни е свързано лице, аз не ги декларирах сумите точно на основание тази точка.
#246 | 26.03.2014, 10:46
Публикации: 146 / 7
Благодаря за мнението, Amalleira.

Счетоводно предприятие извършва счетоводни услуги за фирма на роднина.
Например между ЕООД (счет. предприятие на сестра) и ЕТ (на брат). Дотук не съм сигурна дали следва попълване на Справка 1 от Приложение 4 и съответно Справка 7 от Приложение 2 за ЕТ.

Счетоводството (на ЕТ в случая) е задължение по нормативен акт. Затова си мисля, че не следва попълване на Справка 1.

Интересно обаче, само за Справка 1 от Приложение 4 ли се отнася или и за Справка 7 от страна на ЕТ, защото са записали: "...не следва да бъде декларирана в Справка 1"?
#247 | 26.03.2014, 12:34
Публикации: 9 / 0
При нас и счетоводните услуги са ни от свързани лица, но тях ги декларирахме в точка 2.
#248 | 26.03.2014, 13:40
Публикации: 146 / 7
При нас и счетоводните услуги са ни от свързани лица, но тях ги декларирахме в точка 2.
В такъв случай сте приели, че счетоводните услуги не са сделка по задължение, произтичащо от нормативен акт за разлика от Службата по трудова медицина?
#249 | 27.03.2014, 14:56
Публикации: 23 / 0
Да, попитам и аз собственик на ЕООД е внесал допълнителни парични вноски през 2013 год., които обаче към 31.12.2013 са върнати в пълен размер на собственика, трябва ли да ги декларирам в това приложение или не. (само това не разбрах)
#250 | 27.03.2014, 15:42
Публикации: 2394 / 263
Декларират се.
#251 | 27.03.2014, 15:45
Публикации: 23 / 0
така се надявах отговорът да е не :blush:
#252 | 27.03.2014, 17:33
Публикации: 1 / 0
а аз искам да попитам дали се декларира обстоятелстството собственик на еоод е напражил преди 4 години вноски допълнителни лични средства като част от тях са върнати през 2013?
#253 | 27.03.2014, 17:43
Публикации: 64 / 2
Аз мисля, че нетрябва да се отразява връщането на допълни вноски от предходни години/по аналогия на частта за заемите в указанието/.

За счетоводните услуги - какво мислите, следва ли да се декларират или не?
#254 | 27.03.2014, 19:00
Публикации: 91 / 1
и мен ме интересуват следните въпроси, не можах да видя в темата точно отговори на тях:
1. наема изплатен на едноличния собств. на капитала на еоод за помещение, което се води на него и  жена му, с кой код се декларира?
2.  частта на жена му от този наем декларира ли се? /нали се подава спр.по чл.73/
3. счет. услуга от еоод на съпругата към еоод на съпруга декларира ли се, когато е по договор за счет. обслужване?
#255 | 27.03.2014, 20:10
Публикации: 205 / 38
наемите са услуги - код 2, частта на жена му няма причина да се декларира, услугите между две независими едно от друго ЕООД-та (без общ собственик или управител) -  също не

това е моето виждане, така съм постъпила в сходен казус
#256 | 28.03.2014, 12:12
Публикации: 255 / 8
Здравейте,

умувам над следното и по- точно дали следва да се включи в Приложение 4:

Префактуриране на наем между свързани лица. Едното си получава фактура от наемодателя и го префактурира веднага на свързаното дружество. Разчет ли е или не е и съответно да декларирам ли? Не е малка сумата на годишна база  :hmmm:
#257 | 28.03.2014, 12:43
Публикации: 85 / 1
Попалъва ли се справката, ако през годината има сдеки м/у 2 ЕООД-та , собсвеност на едно и също лице?!
#258 | 28.03.2014, 13:06
Публикации: 558 / 2
а когато е внесено за по необходимост от временна фин помощ и не е върната
трябва ли да посочвам в ред 4 получаващ ????
Моля да ми отговорите ако Ви е удобно
#259 | 28.03.2014, 13:13
Публикации: 558 / 2
на съдружник в ООД  имащ 30% дял е получила дивидент но също е и собственик на ЕООД  трябва ли някой от тях да декларира получения или изплатения дивидент в това Приложение 4
В момента тук са: 0 Потребители и 2 Гости
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове