Прекратяване на трудов договор на лице с ТЕЛК

06.02.2014, 16:09 4177 2

06.02.2014, 16:09
Публикации: 13 / 0
Здравейте на всички. За първи път публикувам тема в този форум и се надявям да намеря съдействие по въпроса, който ме вълнува.
Имаме назначено на постоянен трудов договор лице, което е с решение от ТЕЛК с 51 %, в което е записано че лицето е работоспособно.
Същото лице си подаде молба за напускане на основание чл. 325 ал.1, т.1 от КТ.
Въпроса ми е при положение, че лицето си подава молба за напускане, а не го освобождаваме ние по наша инициатива, необходимо ли е да се иска разрешение от ИТ?
Втория ми въпрос е освобождавенето по кой чл. от КТ да бъде - по 325 ал.1, т.1 от КТ или ...?
Да уточня - ТЕЛК - а е издаден на лицето преди да постъпи на работа при нас и по времето на издаване не е бил на трудов договор.
Благодаря на отзовалите се.
#1 | 06.02.2014, 16:13
Публикации: 5497 / 371
Въпроса ми е при положение, че лицето си подава молба за напускане, а не го освобождаваме ние по наша инициатива, необходимо ли е да се иска разрешение от ИТ?
Не е необходимо

Втория ми въпрос е освобождавенето по кой чл. от КТ да бъде - по 325 ал.1, т.1 от КТ
Да, по 325 ал.1, т.1 от КТ
#2 | 06.02.2014, 16:17
Публикации: 13 / 0
Благодаря за отговора. :smile1: Така си мислех и аз, но не бях сигурна. Пък и не съм се сблъсквала с такъв казус до момента.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група