Проекта за Наказателен кодекс

03.02.2014, 15:57 5813 5

03.02.2014, 15:57
Публикации: 186 / 38
Позачетох се проекта за изменение на НК. Що ми се струва, че ние счетоводителите сме застрашени повече от тези с тоареците и с яхтите ? С това електронно подаване на информация - вярно е, че си е улеснение, но са ни делигирани не само права, но и задължения, и в крайна сметка излиза, че ние ще носим голямата отговорност. Може ли по-вещи в правото да изразят мнение ? Че пак ми се прииска да се пенсионирам . Няма ли някак нашата гилдия да се защитим преди да приели тези глупости ? Обърнете внимание на:
т.3 -неподаване на декларации(нещо , което може и да не е умишлено, ако в крайния срок се случи нещо с теб), а това ще се доказва в съда.
т.6 - не съхрани( ако разни документи бъдат изядени от мишки или бъдат откраднати или стане пожар)- пак трудно доказуемо в съда.

На капак на всичко едно длъжностно лице, не само, че има опасност да лежи в затвора колкото убиец и педофил(при нашата чудесна правосъдна система), но и няма да има право да упражнява професията след това

Чл. 339. (1) Длъжностно лице, което осуети установяване или
заплащане на задължителни осигурителни вноски за държавно
обществено осигуряване, за допълнително задължително пенсионно
осигуряване или за задължително здравно осигуряване в размер на не по-
малко от двадесет и пет установени за страната минимални работни
заплати, като:
1. наема работна сила без договор;
2. обяви осигурителен доход в по-малък размер от действителния за
осигурено лице;
3. не подаде декларация;
4. потвърди неистина или затаи истина в подадена декларация;
5. състави или използва документ с невярно съдържание,
неистински или преправен документ;
6. унищожи, укрие или не съхрани в законоустановените срокове
счетоводни документи, счетоводни регистри или ведомости за заплати,
се наказва с лишаване от свобода до шест години и с лишаване от
право по чл. 60, ал. 1 или 2
#1 | 03.02.2014, 16:24
Публикации: 1223 / 70
2. обяви осигурителен доход в по-малък размер от действителния за
осигурено лице;
3. не подаде деклараци
Аз от къде да знам на работника колко му плащат "под масата" ,та да обявя правилния ос.доход.Имам пред себе си подписан договор-обявявам този доход.
И ако работодателя или клиета,какъвто и да е не ми плаща с месеци-аз все съм длъжна да им подавам декларациите?
Не знам защо нашите законотворци винаги търсят виновника не там ,където трябва.
#2 | 03.02.2014, 16:53
Публикации: 186 / 38
Затова пуснах темата - защото пак ние ще се окажем виновни. Докато си мълчим - така ще е .
#3 | 03.02.2014, 16:57
Публикации: 2966 / 392
Информация за основната РЗ на служителите на моите клиенти получавам от сключения трудов договор. Ако някой получава сума над тази, досега не е дошъл да ми се оплаче писмено, че се разписва на грешна ведомост.
#4 | 03.02.2014, 17:01
Публикации: 1223 / 70
Явно много внимателно трябва да си правим договорите с клиентите,за да се знае какво точно сме длъжни да правим и до къде ни се простират отговорностите,защото май законотворците се опитват да ни вменят допълнителни отговорности.
#5 | 03.02.2014, 17:11
Публикации: 1884 / 384
Не помните ли вътрешните правила , които пращахме към ДАНС, как и кога ще реагираме за мерките и тн тн ?  Това е поредното прехвърляне от здравата на болната глава....В това  е прав/а/ ditzve, внимателно с договорите с клиентите, преразглеждане.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група