Защита на личните данни

06.02.2014, 10:52 6076 5

06.02.2014, 10:52
Публикации: 150 / 0
Здравейте,

има ли определен брой назначени хора, под който не е задължително да се прави регистрация в Комисията за защита на личните данни или не съществува такова нещо?
#1 | 06.02.2014, 11:09
Публикации: 1166 / 86
Въпрос: В кои случаи мога да бъда освободен от задължение за регистрация като администратор на лични данни?
Отговор: Комисията може да освободи от задължение за регистрация администратори на лични данни, които отговарят най-малко на един от следните критерии:
1. Когато администраторът обработва лични данни със съгласието на физическото лице за срок не по-дълъг от шест месеца;
2. Когато данните се обработват в публични регистри на основата на закони, които осигуряват реда за достъп и мерките за защита;
3. Когато администраторът обработва данни, свързани с трудови или членствени правоотношения, и броят на лицата, за които се обработват данните, са не повече от 15.
Освобождаването от задължение за регистрация се извършва по молба от администратора на лични данни, подадена по образец, утвърден от КЗЛД. Такава молба може да бъде подадена само от администратор, който към момента на подаването й не е регистриран в "Регистъра на администраторите на лични данни и водените от тях регистри на лични данни".
Следва да се има предвид, че критериите за освобождаване от регистрация трябва да са налични по отношение на всички регистри с лични данни на физически лица, които администратора на лични данни обработва.
#2 | 06.02.2014, 11:10
Публикации: 150 / 0
Много благодаря!
#3 | 06.02.2014, 11:53
Публикации: 4367 / 719
Дали ще напиша молба за освобождаване или за регистрация ми е все едно. По-добре да имам регистрация, че не се знае на кого кога какво ще му хрумне :)
#4 | 10.02.2014, 10:10
Публикации: 150 / 0
Дали ще напиша молба за освобождаване или за регистрация ми е все едно. По-добре да имам регистрация, че не се знае на кого кога какво ще му хрумне :)

Точно така!
#5 | 19.02.2014, 14:35
Публикации: 624 / 3
Здравейте какво трябва да се направи след като фирма е в Списък на Администраторите на лични данни, подлежащи на актуализация ??
Благодаря на отговорилите
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група