1
Да, останал е на максПърво проверете дали в месеца с болниен осиг.соход не е паднал под максимума. Ако е паднал - с колко. И вижте дали дължите осигуровки и колко.
2
16,4 - дни без осигурителни вноски, зачетени за осигурителен стаж ?
[/quote
Да, точно там стоят всички дни, но те искат да ги разделя.Ако сложа в 16.А дните за наша сметка, я останалите в 16.2, няма да ми е вярна декларацията, защото в 16 ще трябва да посоча дните от 16.4, а там няма осигуряване
3
Здравейте, втори работодател сме на лице, което се осигурява на Макс при първия.Представя БЛ и при подаването на Д1 се виждат всички дни без осигурителни вноски-работим с Терез.Сега от НОИ ще ми изпратят задължително предписание за корекция на Д1 за лицето, като искат да посоча дните поотделно-2 за сметка на рацотодател и останалите във временна неработоспособност.Как са ги посоча, като в т.16 на Д1 няма как да ги посоча, защото реално тяма дни с вноски?
