1
Г2 е отделно - то е само за публикуване на ГФО.
А4 ще трябва да подам заради промяната на капитала. Това разбрах от многото четене по темата, че доста се бях объркала.
А4 ще трябва да подам заради промяната на капитала. Това разбрах от многото четене по темата, че доста се бях объркала.
2
Данъци и счетоводство » Re: Промяна на дружествения капитал и обявяване
06.06.2026, 15:52Благодаря!
3
Данъци и счетоводство » Re: Промяна на дружествения капитал и обявяване
06.06.2026, 13:38Доколкота разбирам при промяна на капитала до 5% подавам заявление А4 и отделно за обявяване на ГФО подавам Г2.
Двете заявления мога ли да ги подам наведнъж? - моля не се смейте, за първи път ми е!
Двете заявления мога ли да ги подам наведнъж? - моля не се смейте, за първи път ми е!
4
Или да не се занимавам и директно през 70 група?
5
Извинявам се предварително за въпроса, но блокирах. Разходите за възнаграждение и осиг. на лице по ДУК през 611 или през 614 сметка трябва да минат?
Не искам да отварям нова тема, затова пиша в тази.
Не искам да отварям нова тема, затова пиша в тази.
6
Данъци и счетоводство » Re: справка чл.73 нотариус
16.02.2026, 14:56Здравейте, а на нотариусите сумите, които включвате в справката са без ДДС, нали? Или бъркам?
7
Заплати, осигуровки, болнични, майчинство » Re: Справка по чл. 73, ал. 6
06.02.2026, 15:44Здравейте, имам лице, което е на ДУК от м.03.2025. Същото лице е и СОЛ (през цялата година) в същото Дружество БЕЗ възнаграждение за личен труд, но с осигуровки, които минават през Дружеството. И двата осиг.дохода като сбор НЕ надхвърлят максималния.
Въпросът ми е свързан с данните, които се подават в справката по чл. 73, ал. 6 - за ДУК-а е ясно с код 101 и всичко към него. Но в заглавието на колоната за осигуровките пише: Задължителни осигурителни вноски за сметка на физическото лице, а в колона 4 -Удържани по реда на КСО и ЗЗО или авансово внесени чрез дружеството на самоосигуряващо се лице. Къде точно трябва да напиша осигурителните вноски за СОЛ при положение, че в указанията за код 102 пише: ...за полагане на личен труд в дружествата... , а при мен няма личен труд ???
Въпросът ми е свързан с данните, които се подават в справката по чл. 73, ал. 6 - за ДУК-а е ясно с код 101 и всичко към него. Но в заглавието на колоната за осигуровките пише: Задължителни осигурителни вноски за сметка на физическото лице, а в колона 4 -Удържани по реда на КСО и ЗЗО или авансово внесени чрез дружеството на самоосигуряващо се лице. Къде точно трябва да напиша осигурителните вноски за СОЛ при положение, че в указанията за код 102 пише: ...за полагане на личен труд в дружествата... , а при мен няма личен труд ???