1
Съгласно чл.45 ал.7 от ЗДДФЛ при изплащане на други доходи / предметни награди/ платеца на дохода е длъжен да издаде служебна бележка на лицето получило наградата на база паз. цена на съответната награда. Искам да попитам винаги ли независимо от ст-ст трябва да се попълва така бележка и ако да каква е служебната бележка.
2
благодаря за отговора, но защо осигур. доход да се промени като зем. производител, мисля че това вече отпадна от 2010 г.
3
Здравейте, ще съм много благодарна ако някой ми помогне при следния казус. Регистриран земеделски производител, трябва да започне работа в търговско дружество. Как е по добре да се сключи трудов договор на 4 часа или граждански договор и какви осигуровки се дължат по тези договори.