Декларация 1 при Граждански договор

24.07.2014, 12:18 29092 30
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

24.07.2014, 12:18
Публикации: 18 / 0
Здравейте.
Моля за малко помощ. На лице, работило по ГД в периода март-юни 2014, се изплаща сумата от 200 лв. накуп на 30.06.2014 г. В нредбата пише, че деклар.1 и деклар. 6 се подават след изплащане на сумата. Добре, само че това означава ли, че трябва да подам 4 бр. деклар. 1 и 1 бр. деклар 6 за това лице за периода, и ако ДА, то какво да декларирам в декларациите обр.1 за първите 3 месеца, когато няма платени суми по договора?

Предварително благодаря.
#1 | 24.07.2014, 12:50
Публикации: 186 / 19
Здравейте,
Въпросното лице осигурено ли е на друго основание?
Не трябва да подавате Декл.6 за данъка , а декл. по чл.55
#2 | 24.07.2014, 12:53
Публикации: 18 / 0
Да. Забравих да кажа, че е осигурено по ТД на 500 лв. Декларацията по чл.55 вече я подадох, но ми връща 1 и 6.
#3 | 24.07.2014, 12:57
Публикации: 186 / 19
Проверете в Декл.6 какво сте отбелязали във "Вид плащане" - трябва да бъде "4"
#4 | 24.07.2014, 12:59
Публикации: 6333 / 582
И колко д.1 и д.6 се опитвате да подадете?
#5 | 24.07.2014, 13:05
Публикации: 18 / 0
Отбелязала съм код 4. така ли е правилно?
Не съм сигурна в декларации 1.
Подала съм 4 броя за всеки един от месеците /накуп ги подадох този месец/, но ми връщат отговор от НАП, че няма такъв осигурителен доход за първите три месеца. Аз не съм отбелязвала нищо за ОД от март до май, тъй като сумата е изплатена в юни, където съм я писала. В декларациите за първите три месеца съм писала само първия ден в осигуряване от 01.03.2014. Очевидно трябва и друга информация да има, но не знам каква.
#6 | 24.07.2014, 13:07
Публикации: 18 / 0
Не съм подавала декларации досега по ГД и ми се струва, че нещо сериозно не съм разбрала.
Ще съм ви благодарна ако ме насочите.
#7 | 24.07.2014, 13:13
Публикации: 5549 / 371
Не съм подавала декларации досега по ГД и ми се струва, че нещо сериозно не съм разбрала.
Ще съм ви благодарна ако ме насочите.

Доколкото разбрах за 4 месеца е изплатена сума 200 лв.
При това положение трябва да подадете Д1 за всеки месец поотделно със сума 50 лв. Д6 с код 04, също за всеки месец пооделно, за да се "върже" Д1 с Д6
#8 | 24.07.2014, 13:20
Публикации: 18 / 0
Безкрайни благодарности. Лек и успешен ден на всички.
#9 | 24.07.2014, 13:23
Публикации: 6333 / 582
Изплатени са 200 лева, но каква е сумата по договора, признати разходи, осигуровки и данък? Според мен няма да е по 50 лева на месец.
#10 | 24.07.2014, 13:27
Публикации: 5549 / 371
Изплатени са 200 лева, но каква е сумата по договора, признати разходи, осигуровки и данък? Според мен няма да е по 50 лева на месец.

Права си, имах предвид дохода пропорционално на 4-те месеца, че се подава
#11 | 15.01.2015, 16:52
Публикации: 12 / 0
Здравейте имам лица полагали труд по ГД от 07.09.2014 до 23.12.22014. изплатени са хонорари през октомври и декември.
колко Д1 и за кой месеци следва да подам.
Към момента е подадена само Д1 и Д6 за октомври.
Следва ли да подавам за Септември и Ноември и какво да пише там имам предвид сума на дохода
#12 | 15.01.2015, 16:54
Публикации: 6333 / 582
Може и да не трябва да се подават.
#13 | 15.01.2015, 17:00
Публикации: 7602 / 1145
Може и да не трябва да се подават.
След като е подадено за октомври, сигурно трябва да се подадат :)

Принципно - ако въобще се подават - подават се за трите месеца, ако не трябва да се подават - не се подава и за октомври.
Освен ако статуса на изпълнителя през октомври е с нещо по-различен от статуса през септември и декември.
#14 | 15.01.2015, 17:03
Публикации: 6333 / 582
Ами на това питане - такъв отговор. Аз съм от подробните:)
#15 | 15.01.2015, 18:36
Публикации: 12 / 0
подадена е само за октомври защото тогава има плащане на хонорар по договора.
следващото плащане е през декември и за него също се подава декларация.
питах дали през месеците през който не е изплащан хонорар - септември и ноември следва за тях да се подаде Д1, защото тогава също е полаган труд

#16 | 15.01.2015, 18:50
Публикации: 7602 / 1145
Следва.
Декларациите по ГД се подават в СРОКОВЕ според датата на плащане, и със СЪДЪРЖАНИЕ според месеците на полагане на труда.

Да Ви питам, ако имахте ГД със срок от 01.03. до 30.06 и плащане на 20.11, за кой месец щяхте да подадете Д1?

ПП Няма да копирам отговора и в другата тема.
#17 | 15.01.2015, 21:22
Публикации: 2 / 1
Що за питане !
Нали по тези ГД за 09,10,11 и 12 м.2014 имате суми. Независимо, че плащате през октомври, значи сте платили да м.09 и 10.Подавате декл.1 за период 09 и 10 м. През декември ако плащате за  и 11 и 12 м.2014 ще впишете период 11-12 м. Ако м. 09 е платен през декември , слагате период 09-09 2014. Може да платите след четири месеца, но вписвате периода през който е положен труда по ГД.
Дано ме разбирате .
#18 | 16.01.2015, 08:35
Публикации: 12 / 0
Доколкото разбирам следва да подам Две декларации тъй като има две плащания, но във всяка в т. 14 и 15 попълвам период за два месеца от 01.09. до 31.10.2014, тъй като плащането е за два месеца.
Осигуровките се изчисляват за всеки месец 09 и 10  поотделно и в декларацията се попълва общата сума за двата месеца.
Надявам се правилно да съм разбрала.

#19 | 16.01.2015, 09:02
Публикации: 10210 / 1765
Ако с едно плащане сте платили за 3 месеца подавате обр.6 за всеки от тези три месеца с данните за сумите по фондове за всеки месец поотделно.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
<b style=
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група