Осигурителна книжка за 2010 - 2017г.

14.07.2017, 15:27 3092 10
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

14.07.2017, 15:27
Публикации: 163 / 1
Здравейте, днес едно лице си е занесло документи за пенсиониране в НОИ. Той е СОЛ и на трудов договор .От НОИ са мус е обадили да отиде в понеделник да подпише , че не занесъл такава книжка за периода  01.06.2010 година до момента..Нужно ли е да се заверява такава книжка при положение, че вече всичко се вижда в сайтовете на НОИ  и НАП?
#1 | 14.07.2017, 16:44
Публикации: 12 / 1
Официално становище на НОИ
Осигурителни книжки се заверяват до 31,12,2015 г.
#2 | 22.08.2018, 22:12
Публикации: 98 / 1
Здравейте,
Трябва да прекратя един ДУК, сключен през 2017. Лицето няма осигурителна книжка и никога преди не е сключвал ДУК. Не е бил и самоосигуряващ се. Трябва ли да му искам осигурителна книжка? Какво следва да му оформя?
Благодаря ви.
#3 | 22.08.2018, 22:34
Публикации: 7243 / 1082
От 2017 със сигурност няма осиг.книжки не само за ДУ, но и за СОЛ.
Нищо (в смисъл осиг.книжка, трудова книжка, УП...) не издавате. Трябва само сл.бележка за дохода и удържания данък .
#4 | 24.08.2018, 08:37
Публикации: 98 / 1
От 2017 със сигурност няма осиг.книжки не само за ДУ, но и за СОЛ.
Нищо (в смисъл осиг.книжка, трудова книжка, УП...) не издавате. Трябва само сл.бележка за дохода и удържания данък .

А нещо за отпуските /уговорени в ДУ/, от които не се е възползвал - изплащат ли му се при прекратяване, както при трудовите договори, спазват ли се разпоредбите на чл.224 от КТ за парично обезщетение за неизползван отпуск?
#5 | 24.08.2018, 08:57
Публикации: 1190 / 226
Ами ще му се изплащат, след като са уговорени изрично в договора за управление. Всяко нещо, което е договорено, стига да не противоречи на нормата и добрите нрави има своята тежест и последствия. Щом са си договаряли и отпуск - да си платят за тази фриволност.
 
#6 | 24.08.2018, 17:51
Публикации: 156 / 1
Здравейте!
Искам да попитам дали след 2015г. трябва да се заверява осиг.книжка? Аз заверявам на СОЛ в НОИ и сме заверили до 2015г. , за 2016 и 2017г. не сме заверявали дохода. Трябва ли да отидем да я заверим или не е необходимо?
Благодаря за вниманието
#7 | 24.08.2018, 18:42
Публикации: 1297 / 175
Ето тук е "скрит ключа от палатката".  :wink1:

Скрит текст :
#8 | 27.08.2018, 17:22
Публикации: 156 / 1
Благодаря за бързия отговор! Питам , защото инспекторката, която завери книжката, каза че ще трябва да се заверява и в бъдеще. И аз от прочетеното разбирам, че не трябва да я зяверявам след 31.12.2015, но мога да поискам да ми издадат такава след датата. Така ли е ?
#9 | 27.08.2018, 17:26
Публикации: 1297 / 175
За можене - можете, ама за какво ви е?  :smile1:
Отговорът е от сайта на НОИ, те хората са си написали какво трябва, нищо не мога да кажа за твърдението на инспекторката, нито пък за компетентността й.  :wink1:
#10 | 27.08.2018, 18:21
Публикации: 156 / 1
Разбрах. Благодаря за вниманието!
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове