Обезщетение

02.12.2018, 18:38 1119 4
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

02.12.2018, 18:38
Публикации: 6 / 0
Здравейте ! На 26.10 бях съкратена от работа по чл.331. Регистрирах се само в Бюрото по труда, а в НОИ не съм. На 05.11 бях назначена на работа по чл.68 ал. 1 т.2 във връзка с чл.70 от Кодекса на труда(за извършване на възложена работа) за 1 месец. Отписах се от бюрото по труда. Ще бъда освободена на 10.12.2018 по чл.325 ал.1 т.4. След това пак трябва да се регистрирам в Бюрото по труда и НОИ. На какво обезщетение имам право ?
#1 | 02.12.2018, 18:54
Публикации: 6584 / 971
Регистрирах се само в Бюрото по труда - според мен обезщетението ще бъде отпуснато според тази регистрация. Т.е. - за чл. 331 - 4 месеца по 9 лв на ден.
Не мога да гарантирам със сигурности не искам да Ви попарвам надеждите за нещо по-добро заради чл. 325/1/4. Тъй като вече сте "задействали" процедурата, не Ви остава нищо друго, освен да се регистрирате отново в 7-дневен срок. Пък ако имате късмет...
И пишете за резултата, тъй като често има такива въпроси, но няма обратна информация.
#2 | 02.12.2018, 22:34
Публикации: 6 / 0
Регистрирах се само в Бюрото по труда - според мен обезщетението ще бъде отпуснато според тази регистрация. Т.е. - за чл. 331 - 4 месеца по 9 лв на ден.
Не мога да гарантирам със сигурности не искам да Ви попарвам надеждите за нещо по-добро заради чл. 325/1/4. Тъй като вече сте "задействали" процедурата, не Ви остава нищо друго, освен да се регистрирате отново в 7-дневен срок. Пък ако имате късмет...
И пишете за резултата, тъй като често има такива въпроси, но няма обратна информация.
Благодаря !
#3 | 19.12.2018, 00:46
Публикации: 1 / 0
Здравейте,аз съм футболист и искам да се регистрирам в бюрото по труда... Искам да попитам при положение ,че не взимам максималния доход от 2600лв  , мога ли да помоля наш семеен приятел да ме назначи във неговата фирма на максилания доход от 2600 и след 10-15 дена ме освободи по какъв член трябва да ме освободи и ще мога ли да кандидатствам за максимално обещетение . Благодаря предварително
#4 | 19.12.2018, 07:13
Публикации: 6584 / 971
Здравейте,аз съм футболист и искам да се регистрирам в бюрото по труда... Искам да попитам при положение ,че не взимам максималния доход от 2600лв  , мога ли да помоля наш семеен приятел да ме назначи във неговата фирма на максилания доход от 2600 и след 10-15 дена ме освободи по какъв член трябва да ме освободи и ще мога ли да кандидатствам за максимално обещетение . Благодаря предварително

Размерът на обезщетението за безработица, когато имате право на такова, се изчислява от осигурителния доход с вноски за безработица 24 месеца назад. 10-15 дни с максимален доход сигурно ще окажат влияние, но не повече от 15-20 лева на месец.

Членът, че по който ще Ви освободят е по-важен - не трябва да е 325,ал.1 т. 1, чл. 326, чл. 331 или дисциплинарно уволнение. Всичко друго може.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове