Три месеца предизвестие за напускане и неплатен отпуск за гледане на дете до 8 г.

Днес в 09:19 180 2

Днес в 09:19
Публикации: 1 / 0
Здравей, надявам се на вашата помощ. На 22.07 си пуснах предизвестие за напускане. 21.10 ще ми е последен работен ден. Предизвестието ми е 3 месеца, но сигурно разбирате, че щом съм стигнала до напускане, не искам много да стоя в офиса и ден. Имам 1,5 дни останала платена отпуска.  Ще е проблем ли ако си пусна от неплатената отпуска по чл.167а за гледане на дете до 8 г., имат ли право да ми откажат? Може ли детето да посещава градина или не трябва да е на градина за да използвам този неплатен отпуск? Срокът на предизвестие удължава ли се с времето в отпуск/болничен (както е например шестмесечния изпитателен срок). Ако е така, и работодателят реши да играе мръсно, ще се наложи ли да си ги работя тези месеци неплатен отпуск?

#1 | Днес в 09:44
Публикации: 255 / 44
Не могат да ви откажат отпуск по чл. 167а КТ. Единствено трябва да се съобразите с ал. 7: Лицето, което иска да ползва отпуск по ал. 1, трябва да уведоми за това работодателя си най-малко 10 работни дни предварително.
Дали предизвестието се удължава с ползваните отпуски не мога да отговоря със сигурност. Нека друг колега се включи.
#2 | Днес в 10:30
Публикации: 9537 / 1621
Отпускът НЕ удължава срока на предизвестието
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група