Служител отказва да изпълнява трудово задължения, поради здравословно състояние

Вчера в 11:02 350 2

Вчера в 11:02
Публикации: 1 / 0
Служител е преместен на ново работно място (длъжността/позицията остава същата), на което отказва да извършва служебните си задължения с твърдението, че здравословното му състояние не му позволява, като е представено становище от личен лекар, липсва трудоустрояване.  СТМ се произнася като посочва, че може да изпълнява длъжността на новото работно място, и че препоръките от лекар са спазени. Ще съм благодарна за споделяне на опит при подобна ситуация и какво следва: официално уведомление на служителя с писмо за становището от СТМ или само устно е достатъчно, ако продължи да не изпълнява задълженията си – констативен протокол със свидетели и стартиране на дисциплинарно производство? Служителят е с ниско ниво на трудово представяне и изключително лошо поведение, с множество отсъствия поради болнични, има и обжалвани – отменени. Целта е да се прекрати трудовото правоотношение, но не разглеждаме да е по чл.331 КТ
#1 | Вчера в 19:10
Публикации: 3144 / 424
Всичко писмено.
Документирате абсолютно всичко.
Реално лицето не извършва трудовите си задължения. Не съм се задълбочавала в материята, защото не ми се е налагало, но не мисля, че лекар може да постави условия на труд.
#2 | Днес в 10:44
Публикации: 1716 / 208
Служителят е с ниско ниво на трудово представяне и изключително лошо поведение
Не уточнявате това поведение има ли връзка със заболяването. :hmmm:
Последни Теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група