Документ за възстановяване на мита и такси

19.06.2026, 12:33 267 2

19.06.2026, 12:33
Публикации: 139 / 8
Здравейте, имам следния казус. Имахме износ за САЩ с куриер Федекс. Допусната е грешка и държимите мита и такси по вноса са отнесени към нашата сметка. Сега Федекс ги изискват от нас - издават документ за дължими мита и такси. Клиентът от САЩ е съгласен да покрие сумата. Какъв да е документа, който да издам? Ако е фактура за услуга" Мита и такси по внос" , която ще осчетоводявам не като Приходи от продажби, а като някакъв разчет??
#1 | 20.06.2026, 00:00
Публикации: 5109 / 938
А като какво ще отчетете платените от вас мита и такси - разход или разчет? От там може да прецените дали издадената от вас фактура да е някакъв приход или разчет. Нали целта е да сте на нула.
#2 | Днес в 13:41
Публикации: 139 / 8
Благодаря за включването, bobo. Естествено, сумата ще бъде разчет. Уикенда, докато умувах по темата реших да направя Debit note към клиента, която да описва подробно пратката - дата, тегло, получател, товарителница №... Този документ ще е извън дневниците. Ще ползвам разчетна сметка - сумата от фактурата на Федекс ще покрия с плащането от клиента. И ще съм на нула.
Последни Теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група