Граждански договор с лице в Англия осигуровки и данък

14.05.2024, 16:48 300 0

14.05.2024, 16:48
Публикации: 13 / 0
Здравейте, БГ дружество ще изплати сума за предоставената услуга от лице, което пребивава в Англия (българка от години пребиваваща, живееща, работеща в Англия) Услугата ще е онлайн вид урок, уебинар за обучение, проведено без лицето да идва до България на служителите в БГ дружеството. Лицето от години не пребивава в България и казвс, че внася и декларира данъци и осигуровки за дейността си от години в Англия, има постоянни доходи там, изпратило е вх. Номер на данъчната си декларация за 2023 г., която е подал в Англия.
И за нас българското дружество идва въпросът дали на това лице пребиваващо в страна извън ЕС по този договор за услуга, трябва да удържим данък и осигуровки в България. И достатъчно ли е това, което лицето казва и е изпратила че внася с данъчна декларация данъци и осигуровки в Англия, за нас да не и удържане и внасяне нито данък, нито осигуровки. За мен тя е местно лице за данъчни цели в Англия (там работи и живее от години, полага труда си и доходите и са там, жизнените й интереси са там, в Билгария от години като дейност к пребиваване няма общо) за осигуряването само не съм сигурна дали е достатъчно ако попълни декларация че се осигурява в Англия и внася осигуровки е достатъчно. Ще съм много благодарна за мнение.
Последни Теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група