Служител с наказание за лечение

12.07.2024, 13:59 297 0

12.07.2024, 13:59
Публикации: 45 / 2
Здравейте,

Имаме служител,който миналата седмица на 04.07.2024 имаше дело /ЧНД/,беше си пуснал молба за 1 ден платен отпуск. Но след  делото се обади и каза "Ще ме задържат за няколко дни"  от този ден нататък, ние нямаме информация, какво се случва с него.
Вчера 11.07.2024 звъннахме в Районен съд ,защото мина цяла седмица и ние не знаем как да процедираме. По номера на делото от информационен център само ни казаха ,че лицето е задържано за лечение в Психиатрична клиника за 6 месеца. Звъннахме в Психиатричната клиника , лекуващия му лекар каза че болничен ще му бъде издаден след като лечението приключи. Понеже ние не сме страна по делото съдът няма основание да ни уведоми по какъвто и да било начин за това решение. Казаха ни управителят на фирмата или упълномощено лице да подаде молба в съда , в свободен текст,в която да обясним случая,  за да ни бъде издаден Заверен препис на решението или присъдата.
Лицето от миналият четвъртък 04.07.2024 е в клиниката. Незнаем провинението какво е.
Предполагам че ще мине седмица ,а може и повече предвид отпускарския сезон, докато съдът ни даде отговор.

Въпросите  ми са:

1. По какъв начин да оформим документално времето от 04.07.2024 до получаването на отговора от съда?
2.Искаме да го освободим защото 6 месеца са много време,можем ли да го направим  по чл 330 ал.1 от КТ и ако ДА от коя дата?
При това освобождаване  по чл 330 ал.1 знам че ще ни трябва официален документ.
3.Какви документи трябва да се изготват за да имаме документална обоснованост за това и един ден да нямаме проблеми с някоя институция.
4.По принцип лицето си вършеше съвестно работата и  след  лечението може да го назначим отново стига да няма противопоказания за вида работа който извършва.

Моля, ако някой се е сблъсквал с подобен казус да сподели опит или  съвет как да процедираме.

Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група