Прекратяване на трудов договор и борса

14.10.2024, 13:35 549 6

14.10.2024, 13:35
Публикации: 578 / 9
Здравейте, трябва ми помощ, че не знам какво да направя. Трябва да направим услуга на един баща /назначен на постоянен трудов договор/, който в момента е в отпуск за гледане на дете до 2 год.,  след като изтече отпуската се налага да го уволним , но така че да вземе голямата борса и си мислих за следното:
1.   Чл.328, ал.3, но трябва едно месечно предизвестие и обещетението за оставане без работа, след месец след прекратяването. Но борсата ще почната да я изплащат след този месец ( чакат първо да си вземеш обещетението). Няма закрила по чл.333/защото е баща/.
Обещетението за оставане без работа  задължително ли е, ако човека не си го поиска в 3–те години.
2.   Преназначаване на нова длъжност с ДС и нов срок на изпитване. Прекратяване в срока на изпитване. Няма предизвистие и обещетение, но може да предизвика проверка.
3.   Чл.328, ал.12, няма обещетение за оставане без работа, но как да го докажа?
#1 | 14.10.2024, 16:48
Публикации: 280 / 51
Само ще Ви обърна внимание, че за времето на отпуск за отглеждане на дете за база за изчисление ще се вземе МРЗ, така че не знам колко по-висока ще е високата борса.
#2 | Вчера в 12:30
Публикации: 578 / 9
Такак е няма да е много, но ще повече от минималната борса.
Клоня към прекратяване на договора по чл.328, ал.1. т.12?
#3 | Вчера в 13:02
Публикации: 3112 / 416
При всяко положение сте в супер уязвима позиция, дори и с преназначение и нов срок за изпитване. Защо си слагате главата в торбата с тази т. 12?
#4 | Вчера в 13:31
Публикации: 578 / 9
Може би, заради това обещетение по чл.222 за оставане без работа/ проблем е че ще се изплати фиктивно и човека един месец ще е без пари/, затова не мога  да реша какво да направя, че да започне веднага да си взима борсата.
#5 | Вчера в 14:26
Публикации: 12174 / 2258
Трябва да направим услуга на един баща /назначен на постоянен трудов договор/, който в момента е в отпуск за гледане на дете до 2 год.,  след като изтече отпуската се налага да го уволним , но така че да вземе голямата борса

Може би, заради това обещетение по чл.222 за оставане без работа/ проблем е че ще се изплати фиктивно

Направете му още една услуга - изплатете ги реално...
#6 | Вчера в 15:12
Публикации: 578 / 9
Ако зависеше от мен! :smile1:
Благодаря на всички!
Последни Теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група