Брак на автомобил тотална щета

05.03.2014, 15:33 8714 3

05.03.2014, 15:33
Публикации: 74 / 1
Здравейте. Моля за помощ по следния казус. През м.01собственика дал на роднина служебния автомобил за лична работа. Роднината катастрофира и автомобила е тотална щета. Ще трябва да го свалим от отчет в КАТ и в общината. За КАТ мисля че трябва да носи протокол за брак и удостоверение от застрахователите. За общината досега съм отписвала само продадени автомобили и за тях носех копие от ф-ра, договора и се попълваше тяхна бланка. Питането ми е
1.тези ли документи трябва да занеса само в КАТ и в общината или има и други неща.
2.проблем ли е че вината е в трето лице (имам предвид извън фирмата)
3.имам протокол за брак на ДМА които ползвам но не зная дали е същата бланката. Ако може да ме насочите къде да търся конкретна бланка поне да сверя с моята.
Предварително Ви благодаря за отделеното време!!!
#1 | 05.03.2014, 16:56
Публикации: 9360 / 1574
За КАТ носите  още номерата и талоните. Преди искаха и договор с фирма за вторични суровини, че ще Ви изкупи автомобила или декларация от лицето ХХ, че бракуваният автомобил ще се съхранява върху терен, собственост на ХХ. Посочва се адреса, собственика и че терена не е общински.
В общината носите само документ от КАТ за отписването. Когато бяха сивите хартиени талони слагаха печат "отписано", но сега не зная точно какво издават в КАТ.
#2 | 05.03.2014, 17:48
Публикации: 74 / 1
Благодаря Ви много за отговора. Застрахователите ще задържат това което е останало от автомобила.
#3 | 05.03.2014, 19:22
Публикации: 2027 / 254
В нашия КАТ при отписване искат заявление издадено от фирма занимаваща се с вторични суровини , че колата е предадена на площадка за събиране и обезвреждане на отпадъци.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група