Документи и осчетоводяване на винетни стикери за автомобилите

12.03.2014, 10:50 8736 2

12.03.2014, 10:50
Публикации: 37 / 2
Моля,за разяснение? Имам проблем с продавачите на винетки (Пощи,бензиностанции) - не винаги издават квитанции за купените от фирмата винетки, с обяснението,че са свършили квитанциите!? Нещо,което не е логично. Нямам документ за разхода!? Какво мога да направя? Ясно е,че фискалния бон за плащането,както е без данните за фирмата купувач и № на винетката не става. Някои продавачи издават "системен" бон, но и той не става. Ако някой може да ме посъветва, ще съм благодарен!   
#1 | 12.03.2014, 19:24
Публикации: 6403 / 1130
Бих Ви посъветвала да си пишете РКО и да прикрепяте фискалния бон за винетката. След като автомобилите са фирмени сигурно водите пътни листа и в комбинация с РКО и бон може документално да обосновете разхода.
Просто като идея...
#2 | 13.03.2014, 09:42
Публикации: 37 / 2
РКО да, но винетката се залепва на стъклото на транспортното средство!? Освен да описваме в РКО продавача,№ на винетка и...? Не знам дали това е достатъчно. Когато се отлепват винетките се късат - нищо не остава (купуваме седмични винетки). Проблемът си остава. Освен да се жалваме в АПИ и да пишем писма до пощи,бензиностанции за съдействие. Все пак, много благодаря - макар и единствен отговор, е внимание!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група