Корекция на декл. 1 и 6

14.03.2014, 12:20 3102 0

14.03.2014, 12:20
Публикации: 71 / 3
Заплатите ги начисляваме и изплащаме в един и същи месец. Понякога се случва лицето да е излязло в болнични след датата на изплащане на заплатите и този болничен го отразяваме следващия месец, като програмата автоматично прави корекция на месеца, когато е трябвало да бъде начислен.През м. 01. 2014г. подобна корекция имахме и за неначислени осигуровки, поради грешно спряно осигуряване през м.11. 2013г. Корекцията автоматично се изчисли от програмата през м.01.2014г. През м.02 от Нап върнаха декл.1 и 6 защото излиза че, сме внесли повече отколкото трябва по декл.6. Досега осигуровките ги подавах на касиера на общината по рекапитулацията за заплати. защото  тя ги пускаше общо за цялата община, защото сме под един булстат.През м.02 тя е подала данните само на образованието на което аз правя заплатите. Досега не съм подавала тези декларации и не знам как ще се отразяват тези корекции, защото имаме много случаи особено с болничните. Взех да си мисля че, ако се направи корекция само на декл.6, защото по декл.1 тя е влязла през  месеца за който се отнася то осигуровките по нея няма да съответстват на платежното. Извинете ме за многословието, но се надявам някой от Вас да ми помогне. Предварително Ви благодаря.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група