Може би има пропуск в декларацията

15.03.2014, 23:53 4724 2

15.03.2014, 23:53
Публикации: 8 / 0
Регистриран земеделски производител - физическо лице, нерегистриран по ЗДДС подава декларация по чл.55 от ЗДДФЛ и внася авансова вноска през м.април 2013 г. за І-вото тримесечие на 2013, на база получените приходи, намалени с 60 % разходи. В края на месец април се регистрира по ЗДДС и преминава на облагане по чл.29а от ЗДДФЛ. Вече няма задължение за внасяне на авнсови вноски и не внася. Сега с подаването на ГДД не е дадена възможност в декларацията да се приспадне тази внесена авансова вноска за І-вото тримесечие, независимо, че в чл.29а, ал. 2 от ЗДДФЛ е дадена такава възможност

(2) Когато в рамките на текущата данъчна година физическото лице се регистрира или дерегистрира по Закона за данък върху добавената стойност, доходът от стопанската дейност се облага по реда на ал. 1 за цялата данъчна година. Авансово удържаният и/или внесен данък за доходи, придобити до датата на регистрацията, се приспада при определяне на тримесечни авансови вноски по реда на Закона за корпоративното подоходно облагане, както и от данъка по чл. 48, ал. 2.
Посъветвайте ме как да използваме внесената авансова вноска
#1 | 16.03.2014, 07:58
Публикации: 6403 / 1130
Опитахте ли да попълните ред 23?
#2 | 16.03.2014, 21:05
Публикации: 8 / 0
Лицето е физическо и декларацията по чл.50 от ЗДДФЛ, приложение 2 за ЕТ. Попълних ред 13 за направените авансови вноски, но ми изписва, че нямам такива внесени в данъчната сметка, тъй като търси декларирани вноски с ГДД 2012. В същото време ми изписва, че имам внесени авансови вноски, които следва да посоча в основната декларация на ред 14, но в нея пък нямам декларирани доходи, нито дължим данък и незнам какво на правя.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група