Справка за група предприятия НСИ

25.03.2014, 11:23 10054 5

25.03.2014, 11:23
Публикации: 251 / 8
Здравейте, колеги,

имам следния може би елементарен въпрос, но все пак ми се иска да споделите: Група предприятия ли са (за целите на справката на НСИ) български дружества с общ собственик българско ФЛ?
#1 | 25.03.2014, 20:11
Публикации: 2027 / 254
Вижте дали попадате в определението посочено в самата справка

Под статистическа единица от вид „Група предприятия” се разбира група от две и повече юридически лица (предприятия), свързани помежду си с
правни (юридически) и/или финансови връзки, контролирани от т.н. „Глава на групата или предприятие-майка”. Предприятието-майка е местно или
чуждестранно юридическо лице, което не е контролирано директно или индиректно от друго юридическо лице. Групата предприятия се състои от
Предприятие-майка и филиали (дъщерни компании).
#2 | 26.03.2014, 09:36
Публикации: 226 / 4
За да не отварям нова тема искам да питам нещо, свързано с подаване на ГФО към статистиката. За пръв път ще подавам по ел. път и не съм наясно какво става. Като дам приключил на отчета, след колко време дават номерче?
#3 | 26.03.2014, 10:02
Публикации: 2027 / 254
За да не отварям нова тема искам да питам нещо, свързано с подаване на ГФО към статистиката. За пръв път ще подавам по ел. път и не съм наясно какво става. Като дам приключил на отчета, след колко време дават номерче?

В електронната система на НСИ , след натискане на приключване , номерът се генерира веднага , а в НАП за около 10-на минути също пристига.
#4 | 26.03.2014, 10:06
Публикации: 226 / 4
А кога дава дали има някакви грешки?  При попълване на отделните справки, ако има нещо ми казваше. И на всяка справка сега  ми пише валидна. Това значи ли, вс. е правилно?
#5 | 27.03.2014, 10:38
Публикации: 264 / 6
След като сте попълнили всички справки и отчети, натискате бутона "приключване" (горе в дясно). Ако има нередности ще ви ги покаже и съответно в коя справка да погледнете. На мястото на бутона приключване се е появил такъв "сторниране".
Натискате него и можете да променяте стойностите в проблемните справки.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група