УП-та и срокове за издаване

07.04.2014, 09:46 8810 5

07.04.2014, 09:46
Публикации: 26 / 0
Здравейте!

Може ли някой да ми посочи къде точно са написани законовите срокове за издаване на УП-2 и УП-3?
#1 | 07.04.2014, 10:05
Публикации: 26 / 0
Сама си отговорих!
Чл. 5, ал. 7 от КСО ... ако някой също се интересува.
#2 | 07.04.2014, 11:56
Публикации: 1202 / 120
Сроковете са 3: 7 дни по АПК; и 14 и 30 по КСО. За мен си остава обаче загадка защо удостоверението за осигурителен доход трябва да е по правилата на УП-2, който е документ от процедурата за пенсиониране, а ние го издаваме на 20 годишни поработили за по 1 - 2 седмици... - нито ще се ползва някога, нито ще го опази някой, ако и да се ползва. Никъде не е казано, че автоматично генерираната справка за ос. доход на работник, която всеки програмен продукт за заплати оформя и като удостоверение е в нарушетние на чл.5, ал. 7 от КСО.
#3 | 07.04.2014, 15:05
Публикации: 34 / 0
Здравейте приятели имам нужда от помощ.Трябва да издам УП за три посл. години на лице което ще се пенсионира.УП-2 ли трябва да е или УП 14
#4 | 07.04.2014, 15:07
Публикации: 9 / 0
Здравейте!

Може ли някой да ми посочи къде точно са написани законовите срокове за издаване на УП-2 и УП-3?
срока за издаването на този документ е 14 дневен ,но къде по точно го пише не знам.
#5 | 08.04.2014, 08:43
Публикации: 1202 / 120
Здравейте приятели имам нужда от помощ.Трябва да издам УП за три посл. години на лице което ще се пенсионира.УП-2 ли трябва да е или УП 14

УП-14 е за трудов и осигурителен стаж на земеделските стопани. Вашият работник такъв ли е? По принцип 3 години се "вадят" като осигурителен доход за периода и се ползват като базов коефициент. За да се издири максималният, трябва данните за 15-те години (1982 - 1996) да се "качат" в програмен продукт (на ръка е доста трудоемко), който да изчисли най-изгодния период за лицето, след което да се издадат документи (УП-2) само за този период, независимо колко работодателя обхваща (колкото - от толкова и сбора от периодите трябва да е равен на 36 месеца, като може да има интервали с безработни месеци, но общо работните трябва да са равни на 36 и още нещо - не може да се прескача работодател) . Служебните лица не са длъжни да избират този период. Той трябва да се посочи от работникът, освен, ако не сте се договорили друго на лична или търговска основа.  :good: /прикачам ви ескелски файл, който намира периода с максималният коефициент, но той не смята периоди с прекъсвания. Ползвам го само за дългогодишните си работници/
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група