Свободна професия, еоод, граждански договор или ...? + ТД

07.04.2014, 21:30 4058 3

07.04.2014, 21:30
Публикации: 26 / 0
В голяма дилема съм. Налага се да започна странична дейност извън тази, която извършвам по трудов договор. Ще имам работа най-много по няколко дни в месеца. Чудя се как да се осигурявам. Работодателят ми ме осигурява на 1'000.00 лв. Клиентите ще искат все пак документ за направения разход. За начало приходите ще са символични и определено не си струва пълен месец на самоосигуряване. Задавам си въпроса - мога ли да се самоосигурявам като свободна професия само за дните, в които имам работа (пропорционално :) ). Вярно, че ще падне разхождане до НАП и НОИ, но си струва спестените пари. Споделете какво мислите  :blush: .
#1 | 08.04.2014, 15:47
Публикации: 26 / 0
Моля ви изкажете мнение :) . Сигурна съм, че имате такова :)
#2 | 08.04.2014, 19:13
Публикации: 6403 / 1130
Здравейте,
Ето моето мнение:
Започнете по граждански договори, наберете клиенти и тогава се регистрирайте като свободна професия по БУЛСТАТ или регистрирайте фирма.
Аз не съм привърженик на поставяне на каруцата пред коня, на слагането на тигана върху огъня, докато рибата е в морето и ... на увеличаването на фирмите без дейност. :smile1:
Колкото до разходните документи - фирмите ще Ви издават сметки за изплатени суми. :good: А разходките до НАП и НОИ ще са спестени.
#3 | 09.04.2014, 10:45
Публикации: 26 / 0
irenabrili, много благодаря за отговора! Дилемата ми дали да започвам нещо извън трудовия ми договор или не е огромна и съм много притеснена! Отговорът ти ми беше много полезен :) !
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група