Документи при напускане

08.04.2014, 09:56 6911 4

08.04.2014, 09:56
Публикации: 6 / 0
Здравейте, имам следния въпрос какви документи са ми нужни при прекратяване на трудовият ми договор освен:
УП 2 И 3, заверена трудова книжка и служебна бележка за облaгаемият доход.

Моля за съдействие ако нещо съм пропуснала
Благодаря предварително :)
#1 | 08.04.2014, 10:02
Публикации: 962 / 103
Евентуално колко дни отпуска сте ползвали през тази година, защото от това ще зависи колко отпуска можете да ползвате при новия работодател ако почнете до края на годината друга работа.
#2 | 08.04.2014, 10:06
Публикации: 6 / 0
ако не съм използвала не трябва ли да ми се изплати?? и по какъв начин мога да претендирам за изплащане то и??
#3 | 08.04.2014, 11:00
Публикации: 1202 / 120
Обезщетението за неползван отпуск е само върху дните които Ви се полагат пропорционално на признатият стаж за годината. В заповеддта за прекратяване на ТД трябва да е вписано обезщетението. С нея можете да удостоверите пред нов работодател, че несте ползвали повече от колкото ви се е полагало. В случай, че нямате начислено обезщетение - то трябва да вземете сл. бележка при напускане за броят дни ползван отпуск за календарната година и да я представите на новия работодател за да прецени правото на отпуск за годината при него. Ако не сте използвали отпуските си за предни години, то сте имали правото да прехвърлите за текущата само 10 дни за ползване, обаче обезщетението Ви би следвало да е за целият размер на неизползван отпуск.
#4 | 08.04.2014, 11:11
Публикации: 6 / 0
благодаря :)
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група